zamknij

Wiadomości

Nie odśnieżasz dachu i chodnika? Zapłacisz karę!

Spadające z dachów nawisy śnieżne mogą poważnie zranić, a nawet zabić człowieka. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, musi liczyć się z konsekwencjami, a nawet z wprowadzeniem natychmiastowego zakazu użytkowania obiektu.

W związku z intensywnymi opadami śniegu właściciele i administratorzy mają obowiązek usuwania zalegającego śniegu z dachów oraz sopli. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe oraz sportowe, a także magazyny.

Reklama

Kto nie spełnia obowiązku utrzymania swojego obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym lub nie zapewnia bezpieczeństwa jego użytkowania może dostać grzywnę nie mniejszą niż 100 stawek dziennych, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Nie inaczej jest z odśnieżaniem chodników. Osoby, które nie utrzymują czystości i porządku w obrębie swojej nieruchomości podlegają karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany. Co więcej osoba, która odpowiedzialna jest za dany teren odpowiada za wypadki zaistniałe na obszarze, który jej podlega.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~jan277 2019-01-09 15:43:54

  zakazy nakazy ciągłe straszenie karami dziki kraj dzikie obyczaje .....

  13 5
 • ~pietruch 2019-01-09 16:39:51

  Trujące powietrze może narazić na utratę zdrowia, a nawet zabić człowieka. I co w związku z tym? Czym to się różni od spadające z dachów nawisy śnieżne mogą poważnie zranić, a nawet zabić człowieka?

  12 2
 • ~Pavel Kolop 2019-01-09 19:57:39

  W związku z opadami śniegu obywatele "istniejącego w teorii państwa" przypominają władzom państwowym i samorządowym o obowiązku usuwania zwałów śniegu z poboczy i chodników przylegających do działek samorządowych bądź państwowych oraz o obowiązku odśnieżania dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych. Uprzejmie przypominamy także, że to państwo jest sługą obywateli, a nie odwrotnie i ma wykonywać swoje obowiązki - podobnie jak dupa jest od wiadomo czego.

  20 1
 • ~PimpaLesna 2019-01-10 09:15:06

  A jak wypije sobie piwko w czasie odsniezania to tez kara. Komunistyczny kraj - komunistyczne obyczaje.

  9 0
 • ~PimpaLesna 2019-01-14 00:25:03

  Każdy kto jest zmuszany do odśnieżania chodnika, powinien za każdy odśnieżony metr wysłać rachunek do urzedu miasta/gminy. A potem sadzic sie aż do Trybunału Sprawiedliwości. Niewolnictwo (nieodpłatna, przymusowa praca) jest w EU zakazane. I niech sobie to teoretyczne państwo bankrutuje z powodu rachunków za odśnieżanie chodnika.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy język śląski powinien zostać uznany za język regionalny?
Oddanych głosów: 171