Niecodzienny wyczyn zawodnika MKS-u. Wutke daje popis

2015-01-25, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Ten mecz miał dwa oblicza. Pierwsze, w którym goście z Rudy Śląskiej w Wodzisławiu czuli się jak u siebie. I drugie, kiedy do roboty wziął się kapitan MKS-u - Sebastian Wukte, który w drugiej połowie oddał siedem celnych rzutów za 3 punkty!

Pierwsza połowa to bardzo słaba gra w obronie wodzisławskiej drużyny, a także słaba skuteczność w ofensywie. Do przerwy MKS przegrywał dziesięcioma punktami.

Na drugą połowę zespół wszedł zupełnie odmieniony. Lepsza defensywa przełożyła się na lepszą grę w ataku.

Impuls jak na kapitana przystało dał Sebastian Wutke, który fantastycznie trafiał za 3 punkty. Uczynił to siedmiokrotnie w drugiej połowie, rzucając gości na kolana. Był to rzadko spotykany na koszykarskich parkietach wyczyn naszego zawodnika.

Poza kapitanem, bardzo dobrze zagrali jeszcze Jan Paryło, Kamil Syska, Karol Pawliński i Iwo Rybiński - najmłodszy zawodnik w wodzisławskiej ekipie.

MKS Wodzisław - Pogoń Ruda Śl. 86:61 ( 14:27, 14:11, 28:15, 30:8)
Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Wutke Sebastian 26 (7x3pkt) – kapitan drużyny, Paryło Jan 18, Syska Kamil 16, Banasik Bartosz 9, Pawliński Karol 9 (1x3pkt), Rybiński Iwo 6, Wodecki Tomasz 2.
W zawodach brali też udział: Adamczyk Adrian i Wieczorek Jakub. Trener zespołu: Marek Malik

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0