zamknij

Wiadomości

Nieodśnieżone chodniki w Wodzisławiu, dlaczego?

2019-01-15, Autor: Mateusz Szumilas

Jak zgłaszają nam nasi czytelnicy, wczoraj chodniki w Wodzisławiu Śląskim w wielu miejscach nie były odśnieżone ani posypane solą. Pytamy, dlaczego?

Nasi czytelnicy w mailach do redakcji zgłaszają, że w wielu miejscach w mieście na chodnikach mamy do czynienia z prawdziwą ślizgawką. Chodzi m.in. o chodniki przy rondzie Karviny, Leclerku oraz Galerii Karuzela. Nawierzchnię traktów dla pieszych pokrywa ubity śnieg. Jedna z naszych czytelniczek wczoraj poślizgnęła się i mocno poobijała.

Reklama

- Wczoraj mieliśmy awarię traktorka, ale dzisiaj już działa i jeździ od 7:00 rano - powiedział nam Marek Kotarski ze Służb Komunalnych Miasta.

Jak dodaje, służby komunalne posiadały wcześniej 2 traktorki, jednak 1 z nich miał wypadek i teraz do dyspozycji pozostał tylko drugi z pojazdów.

Czy dzisiaj chodniki są już odśnieżone? Jak wygląda sytuacja przy Waszych domach i blokach?

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 44

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Pavel Kolop 2019-01-15 11:34:12

  No i co? Gdyby zwykły obywatel nie odśnieżył chodnika przed posesją i ktoś by się przewrócił, to SM i policja przyjechałyby w 10 radiowozów. A tu cisza. Traktorek się zepsuł i co pan nam zrobi?

  Pozwolę sobie przypomnieć mój wpis sprzed tygodnia:

  "W związku z opadami śniegu obywatele "istniejącego w teorii państwa" przypominają władzom państwowym i samorządowym o obowiązku usuwania zwałów śniegu z poboczy i chodników przylegających do działek samorządowych bądź państwowych oraz o obowiązku odśnieżania dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych. Uprzejmie przypominamy także, że to państwo jest sługą obywateli, a nie odwrotnie i ma wykonywać swoje obowiązki - podobnie jak dupa jest od wiadomo czego".

  21 2
 • ~dupree89 2019-01-15 11:52:03

  Odszkodowania dla połamanych wodzisławian pochłoną przyszłoroczny budżet na zakup traktorka... z drogami jest to samo... czy serio ciężko jest przewidzieć, że zima spadnie śnieg... płacę podatki więc oczekuję, że te pieniądze zostaną przeznaczone na coś więcej niż wypłaty dla urzędników

  21 1
 • ~may 2019-01-15 13:53:07

  @Pavel Kolop: lepiej! Jeszcze kilka dni temu miasto na FB, swoich innych portalach czy nawet na TuWodzisław, przypominało zarządcom kamienic, że to w ich gestii leży zrzucenie śniegu z dachu - "Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, musi liczyć się z konsekwencjami, a nawet z wprowadzeniem natychmiastowego zakazu użytkowania obiektu"

  Co zrobił największy zarządca kamienic w centrum, tj. Domaro? Nakleił na drzwiach karteczki z informacją: "Drodzy mieszkańcy, proszę uważać na zwisający z dachów śnieg i sople". Koniec. I CO NAM PAN ZROBI?!

  23 0
 • ~Pavel Kolop 2019-01-15 21:27:57

  @may
  Są jaja.
  Nie mogę Ci dać plusa.
  Poważnie.

  3 0
 • ~Jacek01 2019-01-16 07:14:32

  Odsniezone chodniki to były tylko miejscami, i nie tylko o wczoraj tu chodzi. W tym roku to po prostu porażka, służby też się dały zimie zaskoczyć. Centrum miasta to tragedia. Widać że ciut więcej śniegu i nikt sobie nie radzi.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Stadion Miejski w Wodzisławiu powinien zostać zmodernizowany?
Oddanych głosów: 572