Kultura, rozrywka i edukacja

Niesamowity wynik Daniela Mazurka z ZST w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej

Daniel Mazurek, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu  Śląskim zdobył komplet punktów i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie mechaniczno – budowlanej podczas finału 41 edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej w Chełmie.

Daniel Mazurek swym fantastycznym wynikiem zapisał się w historii Olimpiady Wiedzy Technicznej jako pierwszy uczestnik, któremu udało się zdobyć 100% punktów w  klasyfikacji końcowej. W tegorocznym ogólnopolskim finale grupy mechaniczno – budowlanej swoje umiejętności miało okazję sprawdzić 40 najlepszych zawodników z całego kraju. Postawiono przed nimi szereg trudnych zadań i problemów do rozwiązania. Każdy z uczestników musiał poradzić sobie z dwoma zadaniami wybranymi z trzech zaproponowanych z zakresu fizyki, budownictwa i mechaniki oraz rozwiązać problem związany z przesunięciem zabytkowego budynku murowanego w inne miejsce.

Na uwagę zasługuje również bardzo dobry występ w finale olimpiady innego ucznia Zespołu Szkół Technicznych – Adriana Katrynioka, który uzyskując 90 punktów uplasował się na 5 miejscu. Obaj uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod opieką Tomasza Wardengi.