Nieudany weekend piłkarzy i piłkarek. Porażka Odry i SWD Wodzisław Śląski

Za nami kolejny piłkarski weekend. Tym razem zarówno SWD Wodzisław Śląski, jak i Odra Wodzisław nie zaliczą go do udanych. Piłkarki przegrały z Polonią Środa Wielkopolska, natomiast piłkarze przegrali w Gorzowie z tamtejszą Wartą.

Pierwsi na boisku wybiegli podopieczni Piotra Haudera. W Gorzowie Wielkopolskim Odra zagrała z tamtejszą Wartą. Mecz rozpoczął się od ataków z obu stron, ale skuteczniejsi okazali się gospodarze. W 37. minucie to właśnie zawodnik Warty skierował piłkę do siatki i do przerwy Odra przegrywała 0:1.

Po przerwie gra się uspokoiła, nie było aż tylu ataków. Jednak to gospodarze "ukłuli" po raz drugi. W 70. minucie bramkę kontaktową zdobył Krzysztof Krzyżok, ale piłkarzom gości zabrakło już czasu na odrobienie strat. Mecz zakończył się porażką Odry Wodzisław 1:2.

Następne spotkanie Odra rozegra w sobotę (25 marca) przy Bogumińskiej. Rywalem będzie Rekord Bielsko-Biała.

Warta Gorzów Wielkopolski - Odra Wodzisław 2:1

Odra Wodzisław: Szewczyk- Mroczko, Białas, Batelt, Mroczko- Krężelok, Barański, Zdunek, Elorhan, Gajda- Popczyk
Rezerwowi: Poźniak, Pietrowski, Oślizlok, Flak, Kalisz, Miensopust, Mociak, Roguła, Trener: Piotr Hauder

----

W podobnych nastrojach są piłkarki SWD Wodzisław Śląski. Zawodniczki z Wodzisławia podejmowały Polonię Środa Wielkopolska. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie to zawodniczki Poloni zdobyły jedyną bramkę w tym meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla zespołu gości.

W najbliższą środę o godz. 15:00 do Wodzisławia Śląskiego przyjeżdża ekstraligowy Śląsk Wrocław z którym SWD zmierzy się w 1/8 finału Pucharu Polski.

KS SWD Wodzisław Śląski - KS Polonia Środa Wielkopolska 0:1 (0:0)

SWD: Beata Rydlewska - Emilia Witkowicz, Magdalena Dragunowicz, Patrycja Sarapata, Roksana Kozłowska, Anna Krakowiak, Wiktoria Błatoń, Judyta Brzychcy, Kinga Przeciszewska, Nicole Jendrzejczyk, Roksana Gulec - Katarzyna Psota, Oliwia Kąsek, Michalina Czakańska, Zuzia Przeciszewska, Milena Herok