Obiecujący występ MKS Wodzisław w turnieju minikoszykówki

W sobotę 24.02 w SP 28 Wodzisław Śl. odbył się turniej minikoszykówki chłopców U-11 M /rocznik 2007 i młodsi/ sezonu 2017/2018.

W meczu otwierającym turniej najmłodsi koszykarze MKS-u zmierzyli się z drużną MKS Strzelce Opolskie. Mecz od pierwszej do ostatniej sekundy był bardzo wyrównany i zacięty. Do przerwy przyjezdni prowadzili różnicą zaledwie jednego punktu (15:14). Decydująca okazała się kwarta trzecia wygrana przez gospodarzy 8:2 i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS Wodzisław Śl. 24:21.

W drugim meczu z zespołem KKS Tarnowskie Góry podopieczni Mirosława Pielorza byli drużyną zdecydowanie lepszą i pewnie wygrali 36:12.

W całym turnieju wyróżnili się - Karol Kozielski oraz Maciej Łazarczyk, jednakże to cały zespół zapracował na sukces i zasługuje na słowa pochwały.

W turnieju uczestniczyli (zdobyli punkty w pierwszym, drugim meczu):

Na zdjęciu górny rząd od lewej: Bartosz Wątroba-Pawlus, Karol Kozielski (8, 15), Kamil Czyż (0, 1), Kacper Kostka (3, 0), Wiktor Maziarz-Piotrowski (2, 0), Kamil Szeremeta, Maksymilian Szymański, Szymon Dąbrowski.

Na zdjęciu dolny rząd od lewej: Olivier Błaszczak (1, 4), Kamil Ochodek (2, 0), Maciej Łazarczyk (6, 8), Patryk Piasecki (2, 4) , Dawid Nowak, Wojciech Mikołajczyk (0, 4), Filip Pielorz