zamknij

Wiadomości

Od 8 kwietnia strajk nauczycieli!

2019-04-07, Autor: bf,ig

To już pewne. Związkowcy i rząd nie doszli dzisiaj do porozumienia. To oznacza, że od jutra (8 kwietnia) rozpocznie się strajk nauczycieli. Te szkoły w Wodzisławiu i w regionie, które wyraziły gotowość wzięcia udziału w proteście – będą zamknięte.

Dzisiejsze rozmowy pomiędzy ZNP, FZZ a przedstawicielami rządu były określane jako „ostatniej szansy”. Nie udało się jednak dojść do porozumienia.

Reklama

- Zakończyliśmy dzisiejsze rozmowy na temat sytuacji w oświacie i propozycji, które zostały przygotowane przez rząd. To nie były łatwe ani krótkie rozmowy. Strona rządowa przedstawiła kilka propozycji. Te propozycje zostały – co mówię z wielki żalem - przez dwie centrale związkowe odrzucone, ale przyjęte przez związek "Solidarność". Z tego bardzo się cieszę – czytamy wypowiedź Beaty Szydło w Wirtualnej Polsce.

To oznacza, że przedszkola i szkoły, które wyraziły gotowość wzięcia udziału w proteście będą jutro zamknięte. - - Propozycje rządowe są nie do przyjęcia. Nieadekwatne do oczekiwań strony związkowej. Apeluję do moich koleżanek i kolegów o wsparcie strajku jutro. Propozycja rządu jest destrukcyjna - czytamy słowa prezesa ZNP Sławomira Broniarza w Wirtualnej Polsce.

 Przypomnijmy, większość placówek w powiecie wodzisławskim, w zorganizowanym przez ZNP referendum, opowiedziało się za strajkiem. <<Nauczyciele w powiecie chcą przystąpić do strajku>>

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Wodzisławianin 2019-04-08 07:45:40

  Ewidentnie widać, że jest to gra polityczna, która ma za zadanie wypromować m.in. pana Broniarza. Bo jak inaczej nazwać sytuację kiedy w piątek i w niedzielę zeszłego tygodnia mają jeszcze toczyć się rozmowy dotyczące podwyżek, a w klapie marynarki pana Broniarza już od poniedziałku również zeszłego tygodnia widnieje plakietka z napisem „strajk”. Dlaczego już w czwartek szkoły poprzez e-dziennik jeszcze tak naprawdę nic nie wiedząc informowały rodziców o dzisiejszym, poniedziałkowym strajku!?
  Reasumując - dalej twierdzę, że nauczycielom powinno się dać podwyżki nie tysiąc zł (tj. ponad 1300 zł brutto), lecz dwa tysiące netto, ale z jednoczesną likwidacją WSZYSTKICH dotychczasowych przywilejów (innymi słowy wprowadzić 8-godzinny dzień pracy, 26 dni urlopu, itd., itp...)!

  32 10
 • ~SędziaDred 2019-04-08 08:38:43

  Ja tylko zapytam: dlaczego wciąż słychać o nauczycielach i dlaczego tylko im się mają należeć tak wysokie podwyżki? A gdzie inne grupy zawodowe? Nie słyszałem żeby inni dostawali tak wysokie podwyżki, a nawet żeby w ogóle dostawali jakiekolwiek podwyżki!? Ktoś kto nie ma silnych związków zawodowych skazany jest na niebyt!!! Jak widać są równi i równiejsi ...

  22 6
 • ~Maja 2019-04-08 09:32:20

  Szkoda słów na te polityczne przepychanki.
  Właśnie nauczyciele się opowiedzieli POlitycznie, bo jak za PO zwolnili 47 tys nauczycieli to nikt nie protestował , nikt nie podskoczył, bo to ich pociotki rządziły.

  Teraz rząd proponuje 15% wzrost płac to na sile przepycha się protest.
  Oświadczenia majątkowe nauczycieli pokazują poziom zarobków, jest to od 3300-3500 netto na rękę za tak naprawdę mniej niż pół etatu i 56 dni urlopu w roku.

  Oddajcie nauczyciele Kartę Nauczyciela i zarabiajcie sobie i 8 tys ale za pełen etat w normalnym wymiarze pracy, tak jak każdy normalny obywatel który odprowadza podatki.
  Jeszcze jedna sprawa, mam nadzieje, ze Radni nie pozwolą na wypłatę wynagrodzeń za te strajki, tak jak siebie życzy Kieca.

  23 5
 • ~PimpaLesna 2019-04-08 10:52:20

  Podoba mi sie kwiczenie propagandystow typu "Wodzislawianin", "SedziaDred" czy "Maja". Swinia+ i do przodu!

  4 19
 • ~SędziaDred 2019-04-08 12:41:22

  Pimpuniu droga nawet bardzo średnio inteligentny człowiek zrozumie, że krowa+, czy też świnia+ to pieniądze dla rolnika, a nie dla zwierzątka. Uwierz mi zwierzątko nie wie co to banknot, ale już rolnik będzie wiedział na co te pieniądze przeznaczyć. I jeszcze jedno - praca rolnika jest o wiele, wiele cięższa, aniżeli nauczyciela. Rolnik pracuje 365 dni w roku, a nauczyciel wiadomo. I to właśnie rolnikowi z całym jego inwentarzem należy się szacunek, a tym bardziej pieniądze! Jak ktoś tego nie rozumie to odsyłam do szkoły. Oj, zapomniałem, tam już nikt nie uczy ;-)

  21 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Stadion Miejski w Wodzisławiu powinien zostać zmodernizowany?
Oddanych głosów: 790