Odra przegrywa na zakończenie rundy jesiennej

Na trzecim miejscu tabeli rybnickiej klasy C spędzą zimę piłkarze Odry Wodzisław. W zaległym spotkaniu 10. kolejki rozgrywek wodzisławianie przegrali na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju z rezerwami Granicy Ruptawa 1:2.

Pierwsza połowa to słaba gra z obu stron. Piłkarze Odry dłużej utrzymywali się przy piłce, nic jednak z tego nie wynikało i po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Zdecydowanie więcej emocji przyniosła druga część meczu. Od początku przycisnęli gospodarze, co szybko przynisło efekty. W 49. minucie Jarosław Utikal wyprowadził Ruptawę na prowadzenie. Minutę później było już 2:0. Znów popisał się Utikal, który zdobył drugą bramkę.

Od tego momentu piłkarze z Ruptawy cofnęli się, a Odra ruszyła do odrabiana strat. W 61. minucie po zamieszaniu podbramkowym kontaktowego gola zdobył Bartosz Stolarski. Odra wciąż atakowała. Wodzisławianie nie potrafili jednak wykorzystać wielu stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola. Sytuacje marnowali Czogalik, Stolarski i Kamiński. Wobec ogromnej nieskuteczności trudno było o korzystny rezultat.

W 90. minucie na boisko doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Powalony w polu karnym powalony został jeden z wodzisławskich zawodników. Arbiter spotkania nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego.

Odra przegrała trzeci mecz w tym sezonie w efekcie czego wodzisławianie spadli na trzecie miejsce w tabeli. Z tej pozycji zawodnicy Ireneusza Gabrysiaka wiosną będą startował do walki o awans.

Granica II Ruptawa - Odra 1922 Wodzisław 2:1 (0:0)
1:0 Jarosław Utikal '49
2:0 Jarosław Utikal '50
2:1 Bartosz Stolarski '61

Granica II: Dziak - Tasior, Gliński (85. Sadowski), Kłus, Koprjaniuk (90. Sornek), Paś, Niedźwiecki, Utikal (70. K. Amarowicz), Żurkowski,  J. Amarowicz, Granica (81. Kiełbik)

Odra: Krzywodajć – Cichy, Kamiński, Demus, Błaszczyk (77. Kosiński), Bobrzyk, Jasiak, Powichrowski, Klimek (46. Marcol),  Stolarski, Czogalik