Odra vs. Odra: jednostronne derby Wodzisławia

2020-08-08, Autor: Redakcja

W meczu 3. kolejki Haiz IV ligi byliśmy świadkami jednostronnych derbów Wodzisławia Śląskiego. MKS Odra pokonała MKP Odrę Centrum aż 6:0.

W derbach Wodzisławia Śląskiego młodzież MKP Odry Centrum dostała piłkarską szkołę w starciu z doświadczonym zespołem MKS Odry. Do przerwy nic nie zapowiadało wysokiej porażki MKP. Mecz był raczej wyrównany z lekką przewagą MKS Odry. W 27. minucie padła pierwsza bramka, którą zdobył Adrian Tabala.

W drugiej połowie od zdobycia drugiego gola przez MKS Odra (57. minuta gol Patryka Dudzińskiego) młodzież MKP zaczęła popełniać coraz więcej błędów, które bezlitośnie wykorzystali goście. W przeciągu 11 minut strzelili oni trzy bramki po ewidentnych juniorskich błędach. Trafiali Artur Gać (71. minuta z rzutu karnego), Niko Abuladze (73. minuta) i Adrian Tabala (78. minuta). Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Damian Tarka.

– Był to jeden ze słabszych meczów i najwyższa porażka w wykonaniu drużyny seniorów MKP Odry historii rozgrywek IV-ligowych. Stare piłkarskie porzekadło mówi: lepiej przegrać jeden mecz 0:6, niż 6 spotkań po 0:1. Porażka dzisiejsza to już historia. Trenerzy muszą przeanalizować dzisiejsze spotkanie, które będzie brutalną rzeczywistością z sobotniego popołudnia, gdzie porażka 0:6 pokazuje ogrom błędów całej drużyny – czytamy na stronie MKP Odry Centrum.

Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.