Odra Wodzisław już z dwunastym meczem bez porażki z rzędu!

Patrząc po wyniku wydawałoby się, że zwycięstwo przyszło gospodarzom bez problemów. Jednak z przebiegu meczu nie wynikało, kto jest faworytem, a kto skazany został „na pożarcie”. Poloniści stwarzali sytuacje bramkowe, gospodarze nie potrafili wejść w mecz.

Mecz rozpoczął się spokojnie, obie drużyny grały rozważnie, z respektem skupiając się bardziej na dyscyplinie taktycznej i szanowaniu piłki. Pierwsze groźniejsze sytuacje to rzuty rożne z obu stron wykonywane przez gospodarzy.

Goście nie zamierzali jednak oddawać pola i zaczęli stwarzać coraz niebezpieczniejsze akcje. Odra mogła zostać skarcona już w 11 minucie meczu, kiedy to zawodnik gości wymanewrował na prawym skrzydle naszych obrońców, a strzał minimalnie chybił bramkę. Dopiero w 15 minucie gospodarze przeprowadzili naprawdę groźną akcję prawą stroną lecz dośrodkowania nie sięgnął Grzegorz Gojny. Po kilku chwilach groźną akcję przeprowadzili goście zmuszając Karola Wacławca do interwencji. Bramkarz Odry koniuszkami palców wybił piłkę ponad bramkę po „soczystym” strzale napastnika Polonii z około dwudziestego metra. Zaraz potem piłka wybijana z rzutu rożnego trafiła do niepilnowanego zawodnika gości w głębi pola, a jego uderzenie było minimalnie niecelne.

W 21 minucie meczu Polonia powinna objąć prowadzenie w meczu. Kolejny duży błąd popełniła obrona Odry. Zawodnik Polonii wszedł w pole karne z prawej strony na pozycję sam na sam. Gospodarzom udało się jednak wybić piłkę na rzut rożny.

Odra nie potrafiła wyjść z własnej połowy. Grała nerwowo i chaotycznie. Dopiero w 34 minucie po rzucie rożnym Błażej Radler znalazł się we właściwym miejscu i jego strzał głową minimalnie minął bramkę Polonii. Minutę później po nieudanym wybiciu piłki przez bramkarza gości przejął ją na około 30 metrze Grzegorz Gojny, ruszył na bramkę, znalazł sobie miejsce do oddania strzału jednak uderzenie okazało się za słabe i na dodatek niecelne.

Pod koniec pierwszej połowy zarysowała się przewaga wodzisławian. Bramkę udało się zdobyć w 45 minucie po szybkiej akcji prawym skrzydłem Damiana Tarki, który otrzymał świetne prostopadłe podanie od Piotra Górnickiego. Tarka ograł obrońcę i posłał prostopadłą piłę wprost pod nogi wbiegającego w pole karne niezawodnego Grzegorza Gojnego. Bramkarz gości mógł przeciąć lot piłki jednak minął się z nią – efektem prowadzenie Odry.

Rywale Odry tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu o mały włos doprowadzili do wyrównania. Nie można powiedzieć, by przeprowadzili składną akcję. Więcej było tu chaosu i kiksów, niemniej strzał z kilkunastu metrów musnął słupek bramki wodzisławian.

Po przerwie niestety obserwowaliśmy ma boisku przez długi czas typową ligową kopaninę. Pojawiła się jednak perełka w postaci świetnego podania Krzysztofa Przydatka do wychodzących na czystą pozycję napastników Odry. Bramkę zdobył pewnym strzałem Arkadiusz Ślesiński. W kolejnych minutach Odra przeważała. Wynik ustalony został w 86 minucie.

Po składnej i zespołowej akcji zainicjowanej przez Sebastiana Markiewicza piłkę otrzymał Damian Tarka i przytomnym plasowanym strzałem z lewej strony umieścił piłkę w siatce Polonii Łaziska po raz trzeci i ostatni w tym meczu.

Odra podtrzymała tym samym passę zwycięstw i z nadzieją na kolejną zdobycz punktową uda się w najbliższą środę do Zawady na derbowe spotkanie w ramach 25. kolejki ligowej. Początek spotkania 10 maja o godzinie 17:30 na boisku w Zawadzie.

Odra Wodzisław - Polonia Łaziska 3:0 (1:0)

bramki: 43′ Grzegorz Gojny, 60′ Arkadiusz Ślesiński, 89′ Damian Tarka

Odra Wodzisław: Wacławiec Karol – Górnicki Piotr /kapitan/, Przydatek Krzysztof, Radler Błażej, Murlowski Mateusz (58′ Krzyżok Krzysztof), Gać Artur (78′ Okrutny Jonasz), Markiewicz Sebastian, Stachoń Bartosz, Ślesiński Arkadiusz (70′ Bogumiło Mateusz), Tarka Damian, Gojny Grzegorz (61′ Czogalik Rafał)
Trener: Włoka Tomasz

Polonia Łaziska: Hojka Adam – Szkatuła Łukasz, Kotkowski Kamil, Grabiec Artur, Grodzki Seweryn /kapitan/, Pietrzak Jarosław, Szkatuła Kamil, Buchalik Dawid (84′ Bauerek Krzysztof), Poterała Ariel, Pietrzak Mariusz (65′ Dudzik Krystian), Piprek Bartosz (69′ Szkatuła Karol)
Trener: Dróżdż Piotr

Żółte kartki: Stachoń (Odra) – Grodzki (Łaziska)

Sędzia: Jakub Borkowski (Bieruń)

Odra Wodzisław zajmuje obecnie 3 pozycję w tabeli Grupy 3 Ligi Okręgowej z 39 pkt. Traci do lidera - Przyszłości Rogów 9 pkt. Czy waszym zdaniem ma szansę zająć pierwsze miejsce w lidze?

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 3