Odra Wodzisław pokonuje Katowice. W Unii Turza kryzys

Odra Wodzisław pokonała 1:0 Rozwój Katowice w spotkaniu 21. kolejki rozgrywek IV ligi. Z kolei w Unii Turza trwa kryzys – czwarta porażka z rzędu.

Podopieczni Damiana Nowaka do meczu w Katowicach przystąpili bez kontuzjowanego kapitana drużyny Arkadiusza Lalko.

- Pierwsza groźna okazja w tym spotkaniu miała miejsce w ósmej minucie spotkania, ale kapitalna interwencja bramkarza gospodarzy po strzale Adriana Tabali, uchroniła Rozwój przed stratą bramki. Po tej akcji, to zespół z Katowic wziął się jednak poważnie do pracy i konstruował kolejne groźne okazję pod naszą bramką – relacjonuje Odra Wodzisław.

Do przerwy bezbramkowy remis.

- Po przerwie zespół z Katowic wciąż dążył do zdobycia bramki, ale ich ataki nie były już tak konkretne jak w pierwszej części meczu – dowiadujemy się.

Gola po rzucie karnym w 74 minucie spotkania strzelił Artur Gać, który pewnie trafił i wyprowadził Odrę Wodzisław na prowadzenie w tym meczu. Tym samym nasza drużyna wywozi cenne trzy punkty z bardzo trudnego terenu.

Rozwój Katowice 0:1 Odra Wodzisław (0:0)

Strzelcy: Artur Gać 74′

Skład: Antkowiak, Krzyżok, Wiśniewski, Kłosek (Pryka 74′), Gać, Zdunek, Rosiak (Zieliński 60′), Dudziński (Woś 90′), Wodecki, Białas, Tabala (Podbioł 85′)

W Unii Turza trwa kryzys

W rozegranym w minioną sobotę meczu XXVI kolejki IV ligi Unia Turza uległa na własnym boisku Drzewiarzowi Jasienica 2:3 zaliczając tym samym czwarty z rzędu przegrany mecz.

KS UNIA TURZA – LKS DRZEWIARZ JASIENICA 2:3 (1:2)

1 – 0  Piotr Glenc 17 min. (rzut karny)
1 – 1  Adam Waliczek 28 min.
1 – 2  Adam Waliczek 33 min.
1 – 3  Bartłomiej Ślosarczyk 74 min.
2 – 3  Adam Witoszek 90+4 min.

Sędziowali: Jakub Borkowski (główny), Jacek Bielecki, Rafał Kalinowski (asystenci). Mecz bez udziału publiczności. Żółte kartki: Daniel Waliczek, Filip Gajda, Dariusz Łoś.

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Piotr Glenc, Piotr Szymiczek, Szymon Jary, Michał Mazur – Bartosz Łyczko (90. Kamil Tront), Paweł Staniczek, Kamil Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Szymon Kalisz (46. Michał Rycka) – Dawid Pawlusiński (76. Adam Witoszek). Pozostali rezerwowi: Przemysław Cieśla, Aleksander Barteczko, Paweł Mitko, Kacper Skrenik. Trener: Marek Hanzel

LKS DRZEWIARZ JASIENICA: Paweł Góra – Mariusz Duś (28. Szymon Królak), Daniel Waliczek, Marcin Bęben (82. Przemysław Wadas), Adam Paleta – Jakub Waliczek, Marek Profic, Filip Gajda, Bartłomiej Ślosarczyk, Dariusz Łoś – Adam Waliczek (90+2 min. Dorian Sapuła). Pozostali rezerwowi: Maciej Kenig, Adrian Bujok. Trener: Paweł Łoś.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0