Odra Wodzisław rozgromiła Przyszowice. Unii Turza się powiodło

Wysoka wygra Odry Wodzisław na zakończenie sezonu. Drużyna rozgromiła 7:1 Jedność 32 Przyszowice w ostatnim meczu sezonu zasadniczego rozgrywek IV ligi. Unia Turza z kolei na wyjeździe pokonała rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Gospodarze objęli prowadzenie w 7. minucie spotkania. Odra Wodzisław zdołała jednak odpowiedzieć już trzy minuty później za sprawą bramki Krzysztofa Krzyżoka, który uderzył zza szesnastki i doprowadził do wyrównania. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Odra objęła prowadzenie po bramce Adriana Tabali.

- Hiszpan wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Marcina Wodeckiego i strzałem głową zdobył swoją 25. bramkę w tym sezonie – relacjonuje klub.

W 62. minucie meczu piłka dośrodkowana z rzutu rożnego spadła pod nogi Patryka Dudzińskiego, a ten płaskim strzałem umieścił ją w siatce.

- Trzy minuty później kolejna szybka akcja Dumy Wodzisławia zakończyła się kolejnym golem, a jego autorem był Arkadiusz Woś, który idealnie przymierzył obok słupka. W 66. minucie gry swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Patryk Dudziński, który idealnie uderzył po dalszym słupku – przekazuje drużyna.

To nie był jednak koniec celnych strzałów na boisku w Przyszowicach. W 80. minucie spotkania Piotr Zieliński dobił odbity przez bramkarza strzał Patryka Dudzińskiego i Odra miała już na koncie sześć bramek.

- Ostatnie słowo w tej rywalizacji należało jednak do Artura Gacia, który w 87. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał rezerwowego bramkarza Jedności, który pojawił się kilka minut wcześniej na boisku i ustalił ostateczny wynik tego spotkania.

Jedność Przyszowice 1:7 Odra Wodzisław (1:2)

Bramki: Krzysztof Krzyżok, Adrian Tabala, Arkadiusz Woś, Patryk Dudziński (2x), Piotr Zieliński, Artur Gać

Skład: Antkowiak, Gać, Wiśniewski, Lalko, Białas (Chatys 70′), Krzyżok (Kłosek 57′), Zdunek (Rosiak 45′), Wodecki (Zieliński 65′), Tarka (Woś 45′), Abuladze, Tabala (Dudziński 57′)

Unia Turza zwycięska

W minioną sobotę Unia Turza pokonała na wyjeździe rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała 4:2 notując tym samym 17 zwycięstwo w tym sezonie, a dziewiąte na obcych boiskach.

- Przy czterech remisach dało nam w tabeli meczów wyjazdowych drugie miejsce za bezspornie najlepszą w naszej grupie Odrą Wodzisław – przekazuje klub.

Sobotnie spotkanie oba zespoły rozpoczęły w znacznie przetrzebionych składach, u gospodarzy zabrakło m.in. trzech bramkostrzelnych zawodników Jana Borka, Bartłomieja Kręcichwosta i Dawida Kukuły, a turzanie udali się do Bielska tylko w piętnasto-osobowym składzie, gdyż z różnych przyczyn nie pojechali z nami Paweł Staniczek, Kamil Kuczok, Kamil Tront, Szymon Kalisz, Mateusz Wuwer, Aleksander Barteczko czy też Marcin Musioł.

- Na początku spotkania turzanie mieli drobne problemy z przystosowaniem się do sztucznej nawierzchni na jakiej toczony był mecz, ale szybko się z tym uporali i już w 12 min. objęli prowadzenie – dowiadujemy się.

Emocje w tym meczu „zakończył” Rycka, który w 79 min. efektowną „piętką” posłał futbolówkę obok zdezorientowanego bramkarza gospodarzy.

Teraz unitów czeka trzytygodniowa przerwa, bowiem trener Marek Hanzel pierwszy trening przed nowym sezonem zaplanował na 5 lipca, a początek nowych rozgrywek Śląski Związek Piłki Nożnej wyznaczył na 14 sierpnia.

TS PODBESKIDZIE II BIELSKO-BIAŁA – KS UNIA TURZA 2:4 (2:1)

0 – 1  Szymon Jary 12 min.
1 – 1  Adam Mańkowski 30 min.
2 – 1  Patryk Drabik 38 min.
2 – 2  Sławomir Musiolik 62 min. asysta Michał Rycka
2 – 3  Sławomir Musiolik 71 min. asysta Michał Mazur
2 – 4  Michał Rycka 79min. asysta Michał Mazur

TS PODBESKIDZIE II BIELSKO-BIAŁA: Jakub Wasztyl – Wojciech Stańczak, Tomasz Górkiewicz, Bartosz Kus – Adam Mańkowski (80. Alessandro Ferreri), Konrad Kopytko (72. Szymon Lizak), Kacper Mazur, Michał Studnicki, Miłosz Krupa (82. Konrad Pamuła) – Konrad Gutowski, Patryk Drabik (60. Franciszek Liszka). Pozostali rezerwowi: Dawid Pochłopień, Klaudiusz Sommer, Kacper Jasek. Trener: Dariusz Kołodziej
KS UNIA TURZA: Przemysław Cieśla – Piotr Glenc (73. Paweł Mitko), Piotr Szymiczek, Szymon Jary, Michał Mazur – Dawid Pawlusiński, Kacper Skrenik, Bartosz Łyczko, Dariusz Pawlusiński (46. Adam Witoszek), Sławomir Musiolik (86. Maciej Gaszka) – Michał Rycka. Pozostali rezerwowi: Bartosz Kowalski. Trener: Marek Hanzel