Odra Wodzisław wywozi 3 punkty z Czyżowic

1 września nie cieszy się zbyt dużą sympatią, ale w tym roku dla każdego kibica Odry było zgoła odmiennie. Odra Wodzisław w wyjazdowym meczu wysoko pokonała Naprzód Czyżowice.

Pierwsza akcja wodzisławskiej drużyny zakończyła się wylądowaniem piłki poza linię bramkową. Prawie od samego początku gra zaczęła się zaostrzać, sędzia podyktował kilka rzutów wolnych, ale z żadnego z nich nie wpadła bramka.

W 6. minucie Naprzód Czyżowice wyprowadził groźną kontrę, która zakończyła się golem. W sytuacji sam na sam Marcina Musioła pokonał Kamil Kaczorowski.

Odra Wodzisław próbowała konstruować dobre, składne akcje pod bramką rywali, jednak nieskutecznie. Naprzód nie zaprzestawał w atakach, ale ich akcje przerywali defensorzy Odry. W 16. minucie jeden z Niebiesko-Czerwonych posłał świetne dośrodkowanie, jednak strzał tylną częścią głowy okazał się mało zaskakujący dla Szymona Kamczyka, który pewnie złapał piłkę.

Gdy zegarek sędziego wskazywał 26. minutę piłkę w siatce umieścił Patryk Dudziński. Wysokim lobem z prawej strony w pole karne futbolówkę posłał Damian Tarka. Tam znalazł się niepilnowany Dudziński, który popisał się fantastycznym uderzeniem ze „szczupaka” i na tablicy widniał już rezultat remisowy.

Gospodarze nie składali broni i szukali nadal swoich szans. Przykładem jest akcja z 32. minuty, w której fantastyczna interwencja Musioła uratowała Odrę od straty drugiej bramki. W następnych fragmentach gry śmielej atakowała Odra. Między innymi próbował Dudziński, ale niecelnie. Zawodnicy z Wodzisławia zamknęli Naprzód Czyżowice na ich połowie. Podopieczni Ryszarda Wieczorka próbowali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszym akcie tego meczu, ale żadna akcja ofensywna nie okazała się skuteczna.

Prawie natychmiast po zmianie stron ekipa Odry próbowała zagrozić gospodarzom. W 46. minucie wrzutka w pole karne dotarła do Piotra Szymiczka. Strzał oddany przez tego zawodnika był jednak niecelny. Naprzód odpowiedział dobry atakiem skonstruowanym pięć minut później, ale uderzenie zostało zablokowane. Następnie kolejną okazję do popisu miał bramkarz Odry, który przez całe spotkanie był twardą ostoją linii defensywy.

W 66. minucie kibice wodzisławskiej drużyny zebrani na stadionie oszaleli z radości, ponieważ piłkę do siatki skierował Artur Gać. Futbolówka swoim długim lotem zaskoczyła golkipera gospodarzy i wpadła mu za kołnierz.

Naprzód Czyżowice od razu dążył do strzelenia gola na 2:2. Między innymi gospodarze próbowali z rzutu wolnego, jednak na posterunku stał Marcin Musioł, który pewnie interweniował. Drużyna z Czyżowic stale zagrażała, ale dobra dyspozycja bramkarza oraz dyscyplina taktyczna w linii defensywnej sprawiała, że groźne akcje były przerywane.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Dudziński przyjął piłkę kilka metrów od bramki oraz skierował futbolówkę między słupki. Mimo radości wodzisławskich kibiców gol nie został uznany, ponieważ arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W 83. minucie ponownie Dudziński oddał strzał z bliskiej odległości. Tym razem piłka odbiła się od zawodnika Czyżowic, Pawła Zdunka i wpada do siatki.

W 88. minucie kolejną świetną interwencją w tym spotkaniu popisał się Szymiczek, który przerwał groźne podanie Naprzodu, a minutę przed końcem regulaminowego czasu gry kibice mogli podziwiać czwartą bramkę Odry Wodzisław. Strzelcem został grający z dwoma siódemkami na plecach Kacper Malinowski. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Bardzo trudne spotkanie skończyło się zwycięstwem Odry. Gospodarze pomimo stracenia czterech bramek w przekroju całego meczu nie odstawali tempem gry od Niebiesko-Czerwonych.

Za tydzień Odrę czeka domowe spotkanie. Przy Bogumińskiej podejmować będzie beniaminka klasy okręgowej, zespół Czarnych Gorzyce. Początek meczu w sobotę 8 września o godzinie 18:00.

Naprzód Czyżowice 1:4 Odra Wodzisław
6′ Kaczorowski Kamil – 26′ Dudziński Patryk, 66′ Gać Artur, 83′ (sam.) Zdunek Paweł, 89′ Malinowski Kacper

Naprzód Czyżowice: Kamczyk – Danieluk (72′ Goły), Szymura /kapitan/, Sosna, Kurasz, Buko (82′ Wierzgoń), Szuścik, Zdunek, Buko (70′ Adamczyk), Danieluk, Kaczorowski (82′ Podeszwa)
Trener: Antoni Jeleń

Odra Wodzisław: Musioł – Górnicki /kapitan/, Krzyżok, Gać, Wieczorek, Szymiczek, Szczepanek (79′ Kasprzyk), Zieliński (76′ Malinowski), Niemyjski (70′ Gojny), Dudziński (84′ Czogalik), Tarka
Trener: Ryszard Wieczorek

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 2