Odra Wodzisław zapewnia sobie udział w barażach! Unia Turza z gradem bramek

We wczorajszym meczu Odra Wodzisław pokonała Orła Łękawicę 2:1 i tym samym zapewniła sobie udział w barażach o awans do rozgrywek III ligi. W efektownym stylu zagrała wczoraj również Unia Turza.

Choć pierwsza połowa rozpoczęła się pod dyktando Odry Wodzisław, to goście ostatecznie wysunęli się na prowadzenie. Piłkarze Odry próbowali swojego szczęścia po strzałach z dystansu, ale żaden z nich nie zaskoczył bramkarza drużyny z Łękawicy.

Defensywę Orła udało się przełamać dopiero w 62. minucie.

- Jakub Rosiak idealnie dośrodkował w pole karne na głowę Tabali, a ten przytomnie zgrał do Wodeckiego, który doprowadził do wyrównania. W 72. minucie Odra wyszła na prowadzenie po bramce Lalko, ale piłka dośrodkowana z rzutu rożnego przekroczyła wcześniej linię – przekazuje drużyna.

Prowadzenie w meczu udało się osiągnąć dopiero w doliczonym czasie gry.

- Krzysztof Krzyżok posłał długie podanie do Marcina Wodeckiego, ten wystawił piłkę do Daniela Podbioła, który uderzył na bramkę, a piłka odbita jeszcze od pleców jednego z obrońców Orła, wylądowała w siatce – relacjonuje klub.

Niebiesko-czerwoni dopięli swego dopiero w ostatniej minucie spotkania, ale zdobyte rzutem na taśmę trzy punkty, oznaczają, że Odra oficjalnie wystąpi w barażach o awans do III ligi.

Odra Wodzisław 2:1 Orzeł Łękawica (0:1)

Marcin Wodecki 62′, Daniel Podbioł 90+2′

Skład: Antkowiak, Gać, Lalko, Krzyżok, Białas, Zdunek, Wodecki, Rosiak (Podbioł 71′), Woś (Pryka 71′), Dudziński (Zieliński 28′), Tabala (Kłosek 84′)

Unia Turza: efektowna wygrana z outsiderem

We wczorajszym meczu powiodło się również Unii Turza. Na własnym obiekcie pokonała ostatni zespół w tabeli Iskrę Pszczyna aż 7:2!

KS UNIA TURZA – MKS ISKRA PSZCZYNA 7:2 (1:0)

1 – 0  Kamil Kuczok 31 min. asysta Piotr Glenc
1 – 1  Tomasz Zawadzki 46 min.
2 – 1  Piotr Glenc 61 min. (głową) asysta Dariusz Pawlusiński
3 – 1  Dariusz Pawlusiński 63 min. asysta Michał Rycka
4 – 1  Sławomir Musiolik 67 min. asysta Dariusz Pawlusiński
5 – 1  Dawid Pawlusiński 70 min. (rzut karny)
6 – 1  Michał Rycka 76 min. asysta Dariusz Pawlusiński
6 – 2  Tomasz Zawadzki 82min.
7 – 2  Michał Mazur 89 min. asysta Paweł Staniczek

Sędziowali: Daniel Wiejowski (główny), Robert Skoludek, Mateusz Machulik (asystenci).