Odra wygrywa derby Wodzisławia

W środę Odra Wodzisław rozgromiła w półfinale Okręgowego Pucharu Polski MKP Centrum wynikiem 8-2. Zwycięstwo to dało drużynie awans do finału w Rybniku.

To już trzecie wygrane derby Wodzisławia przez Odrę Wodzisław. W ostatnim derbowym spotkaniu Odra również wysoko pokonała MKP Centrum, tym razem wynikiem 6-0, a środowy mecz był przedłużeniem tejże serii.

W pierwszych minutach mieliśmy do czynienia z próbami konstruowania akcji z obydwu stron, ale to Odra Wodzisław była groźniejsza, czego skutkiem było otwarcie wyniku w 19. minucie, kiedy to Arkadiusz Lalko wyskoczył w górę oraz uderzył perfekcyjnie głową i mieliśmy już 1-0 dla Niebiesko-Czerwonych. Drugie trafienie dla najstarszego klubu w mieście dołożył jeszcze Adrian Tabala. Gospodarze, mimo naporu rywali, zdołali jednak wyrównać, pokonując Grzegorza Wnuka w 34. minucie, ale na to trafienie dziewięć minut później odpowiedział Niko Abuladze, ustalając do przerwy wynik 3-1 dla Odry Wodzisław.

W drugiej części spotkania Odra Wodzisław pokazała, że to jeszcze nie koniec strzeleckich doznań i otworzyła worek z bramkami. Pierwszym strzelcem drugiego aktu został Damian Tarka zaledwie trzy minuty od wznowienia ze środka oraz dokładając jeszcze jedno trafienie siedem minut później. Następnie w 55. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Adrian Tabala, pewnie pokonując golkipera rywali. W 69. minucie, przy wyniku 6-2 dla Odry Wodzisław gospodarze tego meczu ponownie pokonali Grzegorza Wnuka, co jeszcze bardziej zmotywowało Niebiesko-Czerwonych do strzelania kolejnych goli. Wynik podwyższył Krzysztof Krzyżok w 72. minucie, a końcowy rezultat ustalił Patryk Dudziński siedem minut później.

Teraz przed Niebiesko-Czerwonymi już tylko ostatni mecz ligowy, będący szansą na zdobycie przewagi punktowej, mowa oczywiście o spotkaniu z LKS-em Czaniec na Alei. Pierwszy gwizdek tego pojedynku już jutro (21 listopada) o godzinie 13:00.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0