Odra wyraźnie przegrywa w Łaziskach

2012-04-21, Autor: gs, mat. pras.
Drugą porażkę w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze Startu Odry. Podopieczni Tomasza Babuchowskiego zagrali słaby mecz i przegrali na wyjeździe z Polonią Łaziska Górne 0:3.

Gospodarze byli stroną dominującą, grali lepiej, składniej i zasłużenie wygrali. Piłkarze Odry stworzyli sobie niewiele sytuacji do strzelenia bramki. Oddali jedynie dwa celne strzały, co w konfrontacji z Polonią Łaziska nie mogło zagwarantować korzystnego rezultatu. W uzyskaniu dobrego wyniku z pewnością nie pomogły wymuszone zmiany, które wynikły z odniesienia kontuzji przez Grzegorz Kaliciaka, Bartosza ZygułęMateusza Krupę. Ten ostatni musiał zejść z boiska już w 4. minucie meczu.

Polonia prowadzenie objęła w 36. minucie. Sytuacje sam na sam z Tomaszem Bąkowskim wykorzystał Sebastian Hendel i było 1:0 dla gospodarzy. Ten sam zawodnik w 82. minucie, również w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ustalił wyniki meczu. Wcześniej drugą bramkę strzelił Radosław Kaczmarczyk, także wykorzystując świetne podanie z głębi pola.

Zawodnikom Tomasza Babuchowskiego zabrakło po prostu piłkarskich argumentów, aby stawić opór gospodarzom. Miejmy nadzieję, że już w następnym spotkaniu z Rozwojem Katowice gra będzie wyglądała dużo lepiej. W przeciwnym razie lider rozgrywek nie będzie miał problemów z pokonaniem Odry.

Polonia Łaziska Górne - Start Odra Bogdanowice 3:0 (1:0)
1:0 Sebastian Hendel 36'
2:0 Radosław Kaczmarczyk 74'
3:0 Sebastian Hendel 82'

Polonia: Franke - Gersok, Mazur, Króliczek, Suchecki, Rybak, Rączka, Majsner (66' Kaczmarczyk), Paździorny (85' Warzecha), Pastuszak (81' Bryk) - Hendel (87' Sieradzki)

Start Odra: Bąkowski - Dzionsko, Bańczyk, Kaliciak (62' Staniek), Harmata, Krupa (4' Szepeta), Sławik, Pietrycha, Grasman, Polak, Zyguła (72' Nielek)

Sędzia: Waldemar Wysocki (Opole)

Żółta kartka: Zyguła