Odra zdeklasowała wicelidera z Goczałkowic!

2022-03-28, Autor: red, źródło: Odra Wodzisław

W meczu 21. kolejki III ligi Odra Wodzisław wygrała na wyjeździe z wiceliderem LKS-em Goczałkowice aż 5:1.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi drużyny Odry. W 25 i 34 minucie dublet ustrzelił świetnie dysponowany w tym spotkaniu – Wiktor Piejak. Gospodarze dochodzili sporadycznie do możliwości oddania strzału, lecz te były blokowane lub mocno niecelne. Kolejny gol padł “do szatni”, kiedy to wodzisławianie w ostatniej akcji pierwszej połowy wyprowadzili świetną kontrę. W pole karne wpadł Czuban, którego sfaulował golkiper miejscowych, a sędzia bez wahania wskazał na wapno! Rzut karny na bramkę pewnie zamienia kapitan – Artur Gać.

W drugiej połowie gospodarze próbowali narzucić swoje warunki gry i strzelić gola, ale piłkarze Odry dobrze się bronili i odpierali ataki. W 73 minucie jedynego gola zdobyli gospodarze: bramkarz Odry odbił przed siebie kąśliwy strzał z 16 metrów i Krzysztof Kiklaisz i wpakował ją do siatki gości. Już minutę później Odra odpowiedziała precyzyjnym strzałem i golem Kalisza. W 87 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola numer 5 dla Odry strzelił Kruppa.

Po zwycięstwie z wiceliderem Odra zajmuje 9 lokatę z dorobkiem 29 punktów.

LKS Goczałkowice Zdrój – Odra Wodzisław Śląski 1:5 (0:3)

Bramki: Wiktor Piejak 25′,34′ ; Artur Gać 45′(k) ; Krzysztof Kiklaisz 75′ ; Szymon Kalisz 76′ ; Radosław Kruppa 87′

Żółte kartki: Filip Matuszczyk, Krzysztof Kiklaisz, Jan Borek, Maksym Niemiec, Artur Gać

Odra: Sip – Wenglorz, Kruppa, Krzyżok, Niemiec – Gać(C), Kalisz, Zdunek(80′ Kłosek) – Czuban, Piejak(58′ Tarka), Borek(67′ Radzewicz)

Goczałkowice: Szczuka – Magiera, Zięba, Danch(46′ Maroszek), Mońka(65′ Łączek), Kazimierowicz(46′ Lipniak), Hanzel(C), Nowak(57′ Dragon), Furczyk(46′ Szymała), Kiklaisz, Ćwielong

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 0