Odra zremisowała z Radzionkowem

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Odra zremisowała na wyjeździe z Ruchem Radzionków 1:1.

Jak na derby przystało, był to mecz walki. A o dużych emocjach niech świadczy fakt, że w 91 minucie na trybuny został odesłany trener Skrobacz.

Tuż przed przerwą stuprocentową okazję do zdobycia bramki zmarnował Ngambe. Silnym strzałem z bliskiej odległości trafił w słupek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 58 minucie drużyna z Wodzisławia zdobyła bramkę. Po prostopadłym podaniu Skrobacza, Tomasz Stolpa wyszedł "sam na sam" z bramkarzem nie zmarnował okazji. Odra cieszyła się z prowadzenia 20 minut. W 78 minucie za sprawą Świątka nastąpiło wyrównanie. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Po raz kolejny warto podkreślić bardzo dobrą postawę kibiców Odry, którzy przybyli do Radzionkowa w około 300 osób. Oprócz głośnego dopingu, którym dodawali skrzydeł naszym piłkarzom, zaprezentowali również barwną oprawę meczową.

Ruch Radzionków 1-1 Odra Wodzisław Śląski

Skład Odry: Michał Buchalik - Michał Brzozowski, Daniel Tanżyna, Artur Cybulski, Robert Caha - Paweł Polak (66 Marek Sobik), Szymon Jary, Bartłomiej Sikorski, Łukasz Skrobacz (68 Kamil Kuczok, 88 Samuelson Odunka) - Tomasz Stolpa, Jean Nganbe Nganbe.

Skład Ruchu: Łukasz Skorupski - Wojciech Mróz (46 Tomasz Rzepka), Ján Beliančin, Kamil Szymura, Marcin Kowalski - Piotr Rocki, Paweł Giel, Tomasz Foszmańczyk, Mateusz Cieluch (46 Miłosz Przybecki) - Adrian Świątek, Dawid Jarka.

Bramki: Adrian Świątek - Tomasz Stolpa

Żółte kartki: Giel - Jary, Sikorski, Buchalik

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)