Okręgówka: lider z Gołkowic wygrywa w Połomii

2014-04-12, Autor: mkor
Płomień Połomia nie dał rady urwać punktów liderowi ligi okręgowej KS 27 Gołkowice. Na boisku w Połomii było 0:2 dla gości.

Pierwsze minuty należały do Artura Łacioka. Najpierw snajper KS-u 27 Gołkowice strzelił gola na 1-0, a kilka minut później, wziął piłkę na siebie i oddał strzał z półobrotu. Piłka wpadła w kozioł i... minęła słupek.

Gospodarze próbowali się odgryzać. Najpierw dobry, lecz minimalnie niecelny strzał oddał Marcin Oślizlok. Potem świetną akcję i podanie od Łukasza Meroka, zmarnował Łukasz Matuszek, który wychodząc na czystą pozycję źle przyjął sobie piłkę. W pierwszej części gry dobrą sytuację miały jeszcze Gołkowice, ale strzał Kamila Baranka obronił Marcin Antończyk.

Po przerwie gra przesunęła się bardziej na połowę Połomii. Gospodarze z każdą minutą coraz bardziej opadali z sił. Goście z Gołkowic w końcu podwyższyli na 2-0, a później zmarnowali jeszcze sytuacje sam na sam z bramkarzem. Połomia miała w zasadzie jedną godną uwagi okazję na gola. Kamil Baranek strzałem lewą nogą kopnął jednak nad bramką.

Dzięki zwycięstwu w Połomii, KS 27 Gołkowice ma już 7 punktów przewagi nad Unią Turza Śląska, która tylko zremisowała z Granicą Ruptawa.

Płomień Połomia - KS 27 Gołkowice 0:2 (0:1)
Gole dla Gołkowic:  Łaciok, Świerzyński

Wyjściowe składy:
Płomień Połomia: Antończyk, Prusakowski, Strączek, Wita, Kosiba, Kuszta, Merok, Matuszek, Oślizlok, Winkler, Walczak
KS 27 Gołkowice: Bąkowski, Łaciok, Pucka, Sajbor, Łaciok, Swoboda, Caniboł, Janczak, Kafka, Baranek