Okręgowy Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Odry Wodzisław

2022-09-30, Autor: KB, źródło: Odra Wodzisław

W ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski Odra Wodzisław zmierzyła się na wyjeździe z Płomieniem Czuchów. Rywale Odry na codzień grają w B-klasie, dlatego trener Jacek Trzeciak mógł porotować składem. To nie przeszkodziło w spokojnym awansie do kolejnej rundy. Odra zameldowała się w półifnale wygrywając 10:2.

Odra Wodzisław rozbiła 10:2 Płomień Czuchów w spotkaniu ćwierćfinałowym Okręgowego Pucharu Polski. Hat-trickiem popisał się nasz młody napastnik Bartosz Krzyżok.

Trener Jacek Trzeciak zdecydował się dokonać kilku zmian i dać odpocząć najważniejszym piłkarzom, którzy regularnie występują w rozgrywkach ligowych. W kadrze meczowej nie znaleźli się m.in. Witalij Onopko, Radosław Kruppa, Przemysław Szkatuła oraz Jakub Kuczera. W pierwszej jedenastce na mecz z Czuchowem znalazł się Wiktor Gorel, który stanął w bramce. Natomiast duet napastników stworzyli Bartosz Krzyżok z Igorem Karpenko.

Pierwsza groźna okazja Odry Wodzisław miała miejsce w 11. minucie. Wychodzący na pozycję Igor Karpenko otrzymał prostopadłe podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale spudłował, posyłając piłkę obok bramki. Dwie minuty później Odra zdołała już objąć prowadzenie. Płaskie podanie w pole karne nie zostało przecięte przez żadnego z napastników, ale na dalszym słupku doskonale akcję zamykał Patryk Mociak, który trafił do siatki rywala. Kilka minut później swoje strzelanie w meczu rozpoczął Bartosz Krzyżok, który był bardzo aktywny i często podłączał się pod grę. W 28. minucie groźne uderzenie z rzutu wolnego oddał Jewgienij Czepurnenko, ale świetną interwencją popisał się golkiper Płomienia. Dwie minuty później bramkę zdobył Igor Karpenko, który jeszcze przed przerwą zdobył kolejną bramkę. Wcześniej prowadzenie Dumy Wodzisławia podwyższył jeszcze Valery Kovernyk. Warto jeszcze dodać, że w 36. minucie sędzia podyktował rzut karny dla ekipy z Wodzisławia Śląskiego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Przygoda, który przegrał jednak pojedynek z bramkarzem gości. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 5:1 dla Niebiesko-Czerwonych.

W drugiej części meczu bramki padały równie często i intensywnie jak deszcz, który nie ułatwiał zadania piłkarzom na boisku. Gospodarze z każdą minutą tracili siły, a Odra z coraz większą łatwością wchodziła w pole karne rywala. W 53. minucie Bartosz Krzyżok zdobył swoją drugą bramkę, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Cztery minuty później swoją pierwszą bramkę tego dnia zdobył Elorhan Matheus. Podłamani rywale nie potrafili sobie poradzić z ofensywą graczy Odry. W 60. minucie jeden z zawodników Płomienia umieścił piłkę w siatce swojej bramki. Dziesięć minut później swojego drugiego gola wpakował Brazylijczyk Elorhan. W międzyczasie doszło do zmiany w bramce Odry. Na placu gry zameldował się Kamil Kuszka, który zmienił Wiktora Gorela. W 82. minucie dość niespodziewanie bramkę zdobyli piłkarze drużyny z Czuchowa. Trzy minuty później Bartosz Krzyżok skompletował hat-tricka i ustalił wynik na 10:2. Do końca spotkania nic już się nie wydarzyło. Odra Wodzisław rozbiła Płomień Czuchów i bez cienia wątpliwości zameldowała się w półfinale Okręgowego Pucharu Polski.

Odra Wodzisław: Gorel (Kuszka 62′) – Przygoda, K. Krzyżok (Gałecki 45′), Protsyshyn (Wenglorz 45′) – Mociak (Kalisz 45′), Tsybulnyk (Krężelok 62′), Czepurnenko, Kovernyk (Flak 45′) – Elorhan, B. Krzyżok, Karpenko (Zdunek 45′)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1