Olimpia przegrała z Poznaniem. Coraz gorsza sytuacja

2016-11-13, Autor:

Niestety porażką wodzisławianek zakończył się mecz z Pomarańczarnią Poznań.

Mecz rozgrywany w Wodzisławiu nie ułożył się po myśli naszych koszykarek. Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu sprawy. Zawodniczki Olimpii postawiły się faworyzowanym poznaniankom i w pierwszej kwarcie odniosły zdecydowane zwycięstwo. Spora w tym zasługa Joanny Soboty, która była najlepszą zawodniczką w meczu zdobywając 19 punktów. Następna kwarta to trochę lepsza gra przyjezdnych które zniwelowały stratę do 3 punktów. Należy także wspomnieć o dobrej postawie Aleksandry Lewoń-Sczasny i Martyny Jasiulewicz, które zdobyły kolejno 16 i 13 punktów.

Trzecia część meczu była wyrównana, praktycznie do jej końca utrzymywała się kilkupunktowa przewaga gospodyń. Ostatnie 2 minuty były fatalne w skutkach dla Olimpii. Straciliśmy prowadzenie, którego nie odzyskaliśmy już do samego końca. Ostatnia część meczu to już popisowa gra zawodniczek Pomarańczarni przy bardzo słabej skuteczności naszych rzutów. Ostatecznie cały mecz zawodniczki z Poznania wygrały z przewagą 18 punktów.

ŻKK Olimpia Wodzisław – Pomarańczarnia MUKS Poznań 59:77 (28:19, 10:16, 14:18, 7:24)