Olimpia Wodzisław: kolejne zwycięstwo

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach o awans do I ligi kobiet odniosły koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski. W meczu wyjazdowym Olimpijki pokonały zespół ISSiR Start Wisła 50:72.

Pierwsza kwarta meczu, dzięki celnym rzutom Weroniki OskwarekMoniki Opiatowskiej rozpoczęła się od prowadzenia wodzisławianek 4:0. W miarę upływu czasu spotkanie się wyrównało.
Dopiero w ostatniej minucie pierwszej kwarty celny rzut zza lini 6,25 Aleksandry Lewoń-Szczansny pozwolił podopiecznym trenera Grzegorza Korzenia uzyskać trzypunktowe prowadzenie 11:14.

Przełom nastąpił w kwarcie drugiej, w której wodzisławskie zawodniczki przyspieszyły grę w ataku. W ciągu zaledwie siedmu minut zdobyły 19 punktów, same tracąc tylko 2. W efekcie, pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 20:35 dla Olimpii.  Najlepszymi zawodniczkami  wodzisławskiej drużyny w tej części gry były: Aleskandra Lewoń-Szczansny i Aleksandra Piechaczek - obie zdobyły po 10 punktów.

Kolejne kwarty to kosz za kosz, z minimalną tylko przewagą wodzisławskiej drużyny, która - tym razem głównie za sprawą Weroniki OskwarekJoanny Soboty - powoli powiększała przewagę punktową nad zespołem z Wisły. Ostatnie trzy punkty meczu, w akcji 2+1, zdobyła Joanna Sobota i całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem koszykarek Olimpii Wodzisław 50:72 (11:14, 9:21, 17:23, 13:14).

Warto odnotwać, że w tym meczu z powodu kontuzji nie wystąpiła Karolina Mikołajewska oraz rekonwalescentka - Żaneta Wiertelak. Kolejne spotkanie wodzisławskie zawodniczki rozegrają już w sobotę 19 października o godzinie 16.00, a ich przeciwnikiem będzie zespół TS Wisła Kraków .