Olimpia Wodzisław kończy sezon wygraną i zdobywa mistrzostwo koszykarskiej II Ligi Kobiet

Mimo kłopotów zdrowotnych związanych z kontuzjami zawodniczek oraz porażkami odniesionymi w dwóch ostatnich meczach rozgrywek, koszykarki Olimpii Wodzisław Śląski obroniły pozycję lidera i zajmując pierwsze miejsce w grupie południowej II Ligi Kobiet awansowały do fazy ogólnopolskiej, której zwycięzca uzyska awans do I Ligi Kobiet w sezonie 2016/2017.

W ostatnim meczu rozgrywek ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski rozgrywała mecz na szczycie tabeli z wiceliderem rozgrywek - drużyną Chrobry Basket Głuchołazy.

Pierwsze punkty spotkania celnym rzutem osobistym zdobyła zawodniczka Olimpii - W. Oskwarek, jednak w kolejnych minutach gry to zawodniczki Chrobrego przejęły inicjatywę i do końca pierwszej kwarty wypracowały sobie przewagę. W drugiej kwarcie pierwsze punkty zdobyła zawodniczka gospodarzy, lecz chwilę później dwie dobre akcje Olimpii, przerwane faulami, celnymi rzutami osobistymi zamieniły na punkty najpierw A. Piechaczek, a następnie K. Dzierbicka zmniejszając tym samym przewagę Chrobrego do stanu 13:10. W kolejnych minutach kwarty trwała zacięta walka obu drużyn i wymiana ciosów "kosz za kosz", jednak w samej końcówce kwarty kryzys w poczynaniach ofensywnych wodzisławskich koszykarek spowodował, że ze stanu 21:16 zrobiło się 29:17 dla gospodyń.

Po zmianie stron znowu dobrze zaczęły wodzisławianki - celny rzut za trzy punkty J. Kocon zmniejszyła przewagę gospodyń do 29:20, a w kolejnych minutach meczu licznie zgromadzona publiczność obserwowała zaciętą walkę obu drużyn. Ostatnie punkty w meczu zdobyła najskuteczniejsza w szeregach Olimpii K. Dzierbicka ustalając wynik spotkania na poziomie 55:38.

„Jechaliśmy na ten mecz osłabieni brakiem dwóch zawodniczek - A. Majki i W. Walochy, na drobny uraz narzekała K. Dzierbicka, a A. Piechaczek i W. Oskwarek, po przebytych kontuzjach ciągle jeszcze nie są w optymalniej dyspozycji, więc celem nadrzędnym była obrona pozycji lidera. Długi fragment meczu wypełnialiśmy założenia przedmeczowe, zwłaszcza w obronie, jednak słabsza końcówka drugiej kwarty oraz nerwowa i zbyt chaotyczna końcówka czwartej kwarty w ofensywie trochę „podniosły nam ciśnienie". Cieszę się, że mimo naszych problemów zdrowotnych, jakie dotykały nas w ostatnich miesiącach, udało nam się utrzymać pozycję lidera rozgrywek. Osiągnęliśmy historyczny sukces, na który pracowaliśmy trzy lata trenując i budując zespół. Wielkie słowa podziękowania dla zawodniczek za zaangażowanie i walkę w całym sezonie, aż do dosłownie ostatniego gwizdka - bez tego nie byłoby końcowego sukcesu. (...) Teraz przed nami kilka dni na „wylizanie ran", a później rozpoczynamy przygotowania do turnieju półfinałowego, który odbędzie się w dniach 08-10 kwietnia. Sen z powiek spędza mi obecnie ciągle wielka niewiadoma, jaką pozostaje stan zdrowia A. Majki.  Dopiero 7 marca będzie możliwe zrobienie rezonansu magnetycznego kolana, więc wszystko wskazuje na to, że przygotowania rozpoczniemy bez niej. Liczę, że kontuzja nie okaże się na tyle poważna, aby Agata nie mogła uczestniczyć z drużyną w dalszym etapie gry.„  - komentarz trenera G. Korzenia po meczu.

Chrobry Basket Głuchołazy - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski  55:38 (11:6, 18:11, 11:9, 15:12)
Punkty dla Olimpii zdobywały: K. Dzierbicka 14, J. Sobota 6, W. Oskwarek 6, S. Krupa 4, A. Piechaczek 4, J. Kocon 3, Walocha K. 1

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0