Olimpijki zostają w pierwszej lidze!

2017-04-03, Autor: gs

Zespół ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski po zaciętym spotkaniu pokonał drużynę X-Demon Tęcza Leszno 69 : 68. Dzięki zwycięstwu wodzisławianki pozostaną w gronie zespołów 1 ligi koszykówki kobiet.

Decydujące spotkanie zespół z Wodzisławia rozgrywał w Lesznie. W mecz dobrze weszły gospodynie, które na przerwę po pierwszej kwarcie schodziły z dziewięciopunktową przewagą 24:15, a na początku drugiej kwarty powiększyły ją do dwunastu oczek 27:15. Wodzisławianek to, jednak nie zdeprymowało. Olimpijki szybko odrobiły straty i dzięki swojej skutecznej grze wyszły na prowadzenie 63:45.

Mogło się już wydawać, że zespół z Wodzisławia wygraną ma w kieszeni. Doszło jednak do niespodziewanego zwrotu akcji. Rywalki zdobyły dwadzieścia punktów z rzędu i na siedem sekund przed końcem meczu prowadziły 68:67. Trener Adam Kubaszczyk poprosił o czas, po którym Weronika Oskwarek w ostatnich sekundach spotkania popisała się celnym rzutem na wagę pozostania drużyny w pierwszej lidze.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw w serii Play out ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - X-Demon Tęcza Leszno 2:1.

X-Demon Tęcza Leszno - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 68:69 (24:15, 8:20, 13:23, 23:11)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Martyna Jasiulewicz - 16, Aleksandra Lewoń-Sczansny - 13, Agata Majka - 12, Joanna Sobota, Weronika Oskwarek po 10, Katarzyna Klimowska - 7, Sonia Krupa - 1.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 0