Olimpijki zwycięstwem pożegnały się z kibicami w Wodzisławiu Śl. (wideo)

2017-03-26, Autor: tora

Przy głośnym dopingu kibiców koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. wygrały z X-Demon Tęcza Leszno i doprowadziły do remisu w walce o utrzymanie w I lidze koszykówki kobiet.

Hala Gimnazjum nr 2 wypełniona była kibicami, którzy głośno dopingowali Olimpijki. Gospodynie prowadziły niemal przez cały mecz. Na początku trzeciej kwarty ich przewaga sięgnęła 11 punktów. Wynik brzmiał 57:46. Rywalki w końcówce odrobiły jednak straty i na 2,5 minuty przed końcem doprowadziły do remisu. Na minutę przed końcem gospodynie objęły prowadzenie 74:72. W ostatnich akcjach obie drużyny mogły jeszcze zdobyć punkty, ale piłka nie wpadała do kosza.

Trener Adam Kubaszczyk miał do dyspozycji tylko 8 zawodniczek. Olimpię poprowadził do zwycięstwa duet Sonia Krupa (20 pkt, 66,7 proc.) i Agata Majka (21 pkt, 69,2 proc.) Zupełnie nie potrafiła wstrzelić się Aleksandra Lewoń-Sczansny, która nie trafiła żadnego z 7 rzutów, nie działała tym samym jej koronna broń - rzuty za trzy punkty.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw w serii "Play out" jest remis 1:1. Spotkanie decydujące o utrzymaniu w I lidze, zostanie rozegrane 1 kwietnia (sobota) w Lesznie.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. + X-Demon Tęcza Leszno 74:72 (22:16, 22:23, 18:14, 12:19)

Punkty dla Olimpii zdobyły: A.Majka 21 (10 zb. 4 as.), S.Krupa 20 (7 zb.), A.Sobota 13, W.Oskwarek 9, M.Jasiulewicz 6 (7 zb.), K.Klimowska 5 (9 as.)

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0