Pewna wygrana Odry Centrum, Unia Racibórz bez szans w starciu z MKP

2018-04-15, Autor: PS

W niedzielę Wodzisław Śląski zamienił się w arenę IV ligowych derbów, rozgrywanych pomiędzy MKP Odrą Centrum a Unią Racibórz. Pojedynek zakończył się pewną wygraną gospodarzy 3:0.

Pierwszą połowę lepiej zaczęli gospodarze, już w 6 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcin Ośliźlok, sędzia dopatrzył się jednak spalonego. Chwilę później swojej szansy na bramkę szukał Mateusz Sitnik. Jednak jego strzał z 25 metra nie sprawił kłopotu golkiperowi gości. Początkowa faza meczu obfitowała w sporo niedokładności co nie sprzyjało tworzeniu sytuacji bramkowych.

Gola, kibice zgromadzeni w niedzielę przy ul. Bogumińskiej, doczekali się dopiero w 24 minucie. Piłkę wrzuconą z rzutu wolnego, przez Jakuba Panica, z bliskiej odległości głową do siatki Unii skierował Kacper Krupiński.

Dziesięć minut po pierwszej bramce w polu karnym gości faulowany przez Aleksandra Plutę został Jakub Panic. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marcin Malinowski i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Trzy minuty później piłka znów znalazła się w siatce bramki Unii. Tym razem sędzia dopatrzył się ponownie pozycji spalonej. Przed przerwą Odra jeszcze dwukrotnie zagroziła bramce Unii, uderzenia Sitnika i Ośliźloka z trudem obronił jednak bramkarz gości. Do szatni gospodarze schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu.

Druga odsłona spotkania przyniosła nie mniej emocji co pierwsza. Dominowała jednak walka w środku boiska a szans na trafienie do siatki szukali Mateusz WowraBartłomiej Sikorski. Dopiero w 61 minucie prawdziwą okazję na zdobycie gola miał Jakub Panic. Szybki kontratak wyprowadził Marcin Lukoszek, który dograł do Panica a ten przegrał pojedynek oko w oko z Plutą.

Na gola w drugiej połowie kibice czekali aż do 86 minuty. Po fenomenalnym zagraniu Mateusza Bugdoła w pole karne gości wpadł Łukasz Reinhard, pomocnik Odry został jednak sfaulowany i Paweł Jurga drugi raz wskazał na wapno. Tym razem pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartłomiej Sikorski.

Odra mogła podwyższyć stan meczu na 4:0 ale w doliczonym czasie gry strzał Tobiasza Wodeckiego zatrzymał Aleksander Pluta.

Plan na spotkanie był taki aby wyjść wysokim pressingiem i zdominować przeciwnika – powiedział po spotkaniu Bartłomiej Socha trener MKP Odry Centrum – Myślę, że udało nam się wypełnić założenia i byliśmy o to jedno tempo szybsi. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji do zdobycia bramek, zagraliśmy kolejne spotkanie na zero z tyłu i to bardzo cieszy.

W pierwszej połowie praktycznie nie istnieliśmy – podsumował Piotr Hauder trener Unii Racibórz – Nikt nie chciał grać w piłkę, w drugiej połowie przynajmniej próbowaliśmy coś rozegrać, na wynik wpłynęły też braki kadrowe. Dzisiaj nie mogłem liczyć na Szymona Gałeckiego, Pawła Woniakowskiego, Marka Prusickiego, Kamila Tronta, Mateusza Trzeciaka i Jarka Plewę. Co nie zmienia jednak faktu, że to Odra była dzisiaj zdecydowanie lepsza i zasłużyła na zwycięstwo.

MKP Odra Centrum – Unia Racibórz 3:0 (2:0)

1:0 – Krupiński 24min. (głową)

2:0 – Malinowski 34min (rzut karny)

3:0 – Sikorski 85min (rzut karny)

Sędziował Paweł Jurga (Sosnowiec), widzów ok.150

MKP: Świerczek – Lukoszek, Krupiński, Malinowski, Stachurski – Zieliński (83. Wodecki), Cichy, Sikorski, Sitnik (69. Reinhard) , Panic (62. Bugdoł) – Ośliźlok (87. Krzyżok). Trener Bartłomiej SOCHA

Unia: Pluta – Łątkowski (81. Kocot), Wowra, Pientka, Mizia - Stępiński, Zapotoczny, Chałupiński, Remień - Domin, Czerepak. Trener Piotr HAUDER

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 7