zamknij

Wiadomości

PGG: czy górnicy dostaną Barbórkę?

2020-11-20, Autor: tora, źródło: nettg.pl

Czy trapiona problemami finansowymi Polska Grupa Górnicza znajdzie kilkaset milionów złotych na wypłatę Barbórki? To świadczenie równe mniej więcej miesięcznej pensji górnicy dostają w okolicy swojego święta.

Reklama

Pytanie o wypłatę dodatkowego - jakby nie było - świadczenia pieniężnego jest o tyle zasadne, że Polska Grupa Górnicza notuje straty idące w setki milionów zł i stara się o zgodę na dopłaty rzędu 2 mld zł rocznie przez 10 lat, bo na tyle szacuje brakujące koszty transformacji.

Jak zapewnił portal branżowy nettg.pl Tomasz Głogowski, PGG ma zabezpieczone środki na Barbórkę.

 - Wypłata nie jest zagrożona. Pieniądze wpłyną na konta pracowników w przewidzianym terminie, czyli do 4 grudnia - potwierdził Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

Rzecznik nie podał, jaka kwota będzie przeznaczona na świadczenie, ale według nettg.pl w poprzednich latach było to około 300 mln zł.

Barbórka nie jest nagrodą, a częścią wypłaty. W Polsce wypłacana była jeszcze przed II wojną światową, a prawnie została ustanowiona w 1949 roku.

W tym roku, z racji pandemii, wypłata świadczenia będzie praktycznie jedynym stałym akcentem obchodów Święta Górnika. PGG już kilka tygodni temu poinformowała, że obchody barbórkowe oganiczone będą do niezbędnego minimum, a nie odbędą się tradycyjne karczmy piwne.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 10

Materiał oryginalny: https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,pgg-czy-gornicy-dostana-barborke,wia5-1-3912.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~kristof 2020-11-20 11:01:06

    Jak na Titaniku, okręt tonie, ale orkiestra gra dalej. To zresztą ciekawe. W której normalnej firmie wypłaca się premie, gdy do drzwi puka komornik? Tylko w państwowych, bo sfinansują to wszyscy. Tak właśnie zbankrutowała komuna. Historia lubi się powtarzać.

    16 17
  • ~SędziaDred 2020-11-20 16:21:31

    Kristof 100% racji. Ja tylko doleję oliwy do ognia - gdzie się tylko nie spojrzy, gdzie się tylko nie usłyszy wszędzie walka o przetrwanie, cięcia, ograniczanie wydatków, itd... A tu proszę, jak gdyby inny, z bajki świat!!!

    12 16

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy zaszczepiłeś się przeciwko Covid-19?

Oddanych głosów: 593