zamknij

Biznes

PGG: nie będzie podwyżek. Jest spór zbiorowy

Niepowodzeniem zakończyły się wczorajsze rozmowy płacowe związków zawodowych z zarządem PGG. Skutkiem fiaska było rozpoczęcie sporu zbiorowego przez organizacje związkowe. PGG podaje, że spełnienie żądań kosztowałoby spółkę około 610 mln zł rocznie.

Reklama

Tematem rozmów były dwa postulaty płacowe. Jeden – podwyżka wynagrodzeń o 12 proc. od początku 2020 roku, a drugi – włączenie dodatku gwarantowanego wypłacanego na podstawie porozumienia z 23 kwietnia 2018 po podstawy naliczania Barbórki i 14. pensji za rok 2019.

Pod tymi żądaniami podpisali się przedstawiciele 13 central związkowych.

Bogusław Hutek, szef Solidarności Górniczej wypowiadając się w imieniu wszystkich związków uczestniczących w negocjacjach poinformował, że zarząd Polskiej Grupy Górniczej nie przedstawił żadnej propozycji, która pozwoliłaby zrealizować postulaty.

Czytaj dalej na portalu ŚląskiBiznes.pl

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~kristof 2019-11-22 09:53:09

    Dlaczego 12% podwyżki, a nie 30%? I tu wychodzi brak prywatyzacji kopalń PGG (nie rozkradanie, ale oddanie górnikom). Niech policzą ilu jest pracowników PGG, podzielą majątek firmy przez tą liczbę, trochę skarb Państwa i działamy na zdrowych zasadach. Jak produkt się nam sprzedaje, osiągamy zyski to podwyżki nawet o 100%. Jak jest gorzej, no to zaciskamy pasa. Czemu górnictwo boi się oddania majątku kopalń w swoje ręce?

    6 9

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 162