Pierwsza porażka Odry w rundzie wiosennej

2012-04-15, Autor: gs, mat. pras.

Pierwszą porażkę w rundzie wiosennej zanotował Start Odra Bogdanowice, który przegrał w Węgierskiej Górce ze Skałką Żabnica 1:2.

Faworytem spotkania był zespół z Żabnicy, który jako gospodarz przegrał dotychczas tylko jeden mecz. Przedmeczowe przypuszczenia szybko znalazły potwierdzenie. W 10. minucie świetnej sytuacji nie zmarnował Maciej Rozmus i Skałka wyszła na prowadzenie, z którego jednak nie cieszyła się długo. 3 minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do bramki skierował Daniel Pietrycha i już był remis.

Strzelenie jednego gola w poprzednich dwóch meczach dawało Odrze zwycięstwo, tym razem jedna bramka nie wystarczyła, aby nawet zremisować. Dobrze grający zespół gospodarzy w 73. minucie zdobył rozstrzygającego gola. Piłkę w pole karne zagrał Piotr Jaroszek, tam dobrze zachował się Tomasz Janik, który strzałem z kilku metrów zapewnił Skałce zwycięstwo.

Kolejny mecz Start Odra rozegra już w najbliższą środę. Do Wodzisławia przyjeżdża przedostatnia drużyna opolsko-śląskiej III ligi - Start Namysłów. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Metal Skałka Żabnica – Start Odra Bogdanowice 2:1 (1:1)
1:0 Maciej Rozmus '10
1:1 Daniel Pietrycha '13
2:1 Tomasz Janik '73

Skałka Żabnica: Steiniger - Janis, Dudka, Jaroszek, Pełka, Mbachu, Rozmus (88' Kania), Janik, Biegun, Planeta, Kosturik (74' Gdovicin)

Start Odra: Bąkowski - Dzionsko, Kaliciak, Bańczyk, Harmata, Polak, Zyguła (Rybak), Pietrycha (Staniek), Szepeta (Nielek), Grasman, Krupa