Pierwsza strata punktów Unii Turza

2018-10-15, Autor: szuM, źródło: uniaturza.pl

Po dziesięciu zwycięstwach z rzędu Unia uległa w Marklowicach miejscowej Polonii 0:3. Gospodarze swoją ambitną postawą zasłużyli na wygraną.

Unici mieli swoje szanse by zmienić losy meczu, ale w końcówce zmarnowali kilka okazji i musieli się pogodzić z pierwszą stratą punktów w tym sezonie. Spotkanie rozpoczęło się od niezłej akcji unitów, ale po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego z prawej strony Dawid Hanzel uderzył dobry metr obok lewego słupka. Można powiedzieć, że na tym aktywa podopiecznych trenera Jacka Gorczycy w pierwszej połowie się skończyły, bo co prawda posiadali inicjatywę, ale z pomysłem na rozegranie akcji było już gorzej.

W dodatku w 27 min. nie zdołali zaasekurować własnego pola karnego po rajdzie Kamila Kuczoka i jego stracie na połowie rywala, co skutkowało szybką kontrą, po której Paweł Miczek zagrał wzdłuż pola karnego do zamykającego akcję Jarosława Pawelca, a ten z bliska wpakował futbolówkę do bramki. Doświadczony napastnik Polonii powinien w tej części gry jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, ale w 42 min. w sytuacji sam na sam zatrzymał go częściowo Kamil Główka, który ręką nieco wyhamował uderzenie Pawelca, a sytuację definitywnie wyjaśnił Arkadiusz Lalko, który wybił piłkę toczącą się do bramki.

Po raz drugi w tym sezonie piłkarze Unii Turza przegrywali do przerwy, ze Świerklanami udało się szybko doprowadzić do wyrównania i tym razem też powinno się tak stać, ale Kamil Kostecki po dośrodkowaniu starszego Pawlusińskiego fatalnie spudłował z najbliższej odległości. Napór Unii trwał jednak krótko, potem gra się wyraźnie zaostrzyła, a młodziutki arbiter miał sporo pracy by zapanować nad wydarzeniami na boisku.

Czas umykał, a wynik nie ulegał zmianie i unitom zaczęło realnie zaglądać w twarz widmo porażki. Trener Gorczyca przesunął na ostatnie 10 minut do ataku Lalkę i unici mieli dwie znakomite okazje przynajmniej na wyrównanie. Najpierw Bartłomiej Krakowczyk zbyt krótko zagrywał głową do swojego bramkarza, piłkę przechwycił Dariusz Pawlusiński, ale jego lob wylądował na górnej siatce, a chwilę potem sytuację sam na sam zmarnował Hanzel, którego strzał obronił nogą Marcin Antończyk.

To co nie udało się turzanom, z powodzeniem dokonali gospodarze, którzy w pierwszej minucie doliczonego czasu gry wykorzystali kontrę, po tym jak Pawelec łatwo ograł Kuczoka i zagrał wzdłuż pola karnego, a nadbiegającego Miczka nie upilnował Robert Maryniok i ten trafił między nogami Główki do siatki. W 95 min. Miczek dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Pawelca i piłka nieuchronnie wpadła do bramki gości.

Już w najbliższą sobotę15:00 Unia Turza Śląska zagra w na wyjeździe z LKS-em 1908 Nędza.

KS POLONIA MARKLOWICE – KS UNIA TURZA 3:0 (1:0)