Pierwszy komplet punktów Odry Centrum u siebie

MKP Odra Centrum nie przegrała 4. meczu z rzędu i zasłużenie zdobyła pierwsze 3 bardzo cenne punkty na Stadionie Miejskim przy ulicy Bogumińskiej 8 pokonując Dąb Gaszowice 3:0 po bramkach Dawida Buczka, Tobiasza Wodeckiego i Marcina Lukoszka.

Drużyna gości przeżywa kryzys formy ale w Wodzisławiu pokazała się z dobrej strony. Bezpardonowa gra obrońców gości nie pozwalała w pierwszej połowie na dużo napastnikom gospodarzy. W 25 min. minucie w zamieszaniu podbramkowym pierwszego gola zdobył Dawid Buczek. W drugiej połowie zaczęła wzrastać przewaga Odry Centrum, a napastnicy mieli coraz więcej sytuacji do zdobycia kolejnych bramek.

Najpierw w 78. min. Wodecki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości podwyższył wynik spotkania na 2:0. W 85. min. po dokładnym zagraniu niedawno wprowadzonego juniora Tomasza Neugebauera, Lukoszek popisał się potężną bombą i ustalił wynik spotkania na 3:0. Po tym zwycięstwie MKP Odra Centrum z 11 punktami oddala się ze strefy drużyn zagrożonych spadkiem, w której znajduje się Płomień Połomia (4 pkt) oraz Spójnia Landek (6 pkt).

Za tydzień w sobotę o godz. 15:00 Odra Centrum rozegra wyjazdowe spotkanie z Polonią Łaziska Górne.

Skład Odry Centrum: Świerczek, Reinhard, Malinowski, Krzyżok, Buczek , Zieliński (70 min. Sikorski), Cichy, Bugdoł (83 min. Ł.Gajda), Lukoszek, Wodeci (86 min. Neugebauer), Kocztorz (85 min. Florkowski)