Piłeczka w grze, weterani przy stole. Brąz Antoniego Szwaba

2014-06-28, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Trójka graczy z Wodzisławia Śląskiego wzięła udział w mistrzostwach Polski Weteranów w tenisie stołowym. Na zawody w Kwidzynie zjechało się 213 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Nasi zawodnicy startowali indywidualnie i w deblu. Marek Kaczorek (kategoria 50-59 lat) wśród 54 startujących uplasował się na pozycjach 17-24. Natomiast w deblu, razem z Markiem Rybaczkiem z Lęborska zajął 5-8 miejsce.

Inny reprezentant Wodzisławia - Wojciech Kaptur (kategoria 65-69 lat) wśród 19 rywali zajął 14. miejsce. Był też na miejscach 5-8 w deblu, gdzie złączył siły wraz ze Zdzisławem Orzechowskim z Łowicza.

Największy sukces odniósł jednak  Antoni Szwab startując w kategorii 70-74 lata. W grze indywidualnej zajął 5-6 miejsce, pokonując po drodze wysoko notowanych zawodników. Łącznie w jego konkurencji wystartowało ich 21. Wygrana 3:1 z Ryszardem Banaszkiewiczem oraz 3:0 ze Zdzisławem Orzechowskim stawiała go w gronie faworytów do złotego medalu lecz później musiał uznać wyższość Zygmunta Matrackiego z Gdańska przegrywając 1:3 a następnie w pojedynku o medal uległ również 1:3 Marianowi Gęsickiemu z Działdowa.

W deblu grając z Januszem Malarzem z Tarnobrzega, Szwab sprawił wielką niespodziankę wygrywając z faworytami Marianem GęsickimHenrykiem Glurą po zaciętej walce 3:2 W finale para Malarz-Szwab przegrała jednak dość łatwo 0:3.

Nasi zawodnicy rozegrali ogółem 25 pojedynków z tego wygrali 15. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na dobre występy w deblu. Po ubiegłorocznym brązie pary Wojciech Kaptur-Bernard Oślizło na MP w Krakowie i złotym medalu weteranów w Bytomiu pary Marek Kaczorek-Grzegorz Marciniec, teraz doszedł do kolekcji srebrny medal Antoniego Szwaba wraz z Januszem Malarzem.