Piłkarki SWD Wodzisław Śląski przegrały z Rekordem Bielsko-Biała

2022-08-21, Autor: tora

Przegraną 1:2 zakończył się sobotni mecz piłkarek SWD Wodzisław Śląski z Rekordem Bielsko-Biała. Honorowe trafienie dla wodzisławianek zaliczyła Zuzanna Karwowska.

Po bardzo udanym meczu w Siennej przyszła pierwsza ligowa porażka seniorskiej drużyny SWD, która w sobotę wynikiem 1:2 uległa Rekordowi Bielsko-Biała.

Od pierwszych minut można było zauważyć wiele zaangażowanie w obydwu ekipach. Pierwsze na prowadzenie wyszły bielszczanki, w 25. minucie po nieporozumieniu w szeregach defensywnych SWD piłkę praktycznie do pustej bramki skierowała Julia Gutowska. W 31. minucie drużyna z Bielska-Białej zdobyła drugą bramkę w ciągu 5 minut, wtedy po podaniu Mai Szafran piłkę do bramki wpakowała Laura Kłębek, która nie dała szans na skuteczną obronę Beacie Rydlewskiej.

Do przerwy więcej goli już jednak nie zobaczyliśmy. Po wznowieniu gry i wykonaniu dwóch zmian przez trenera Marcina Ćwiklińskiego, SWD rozpoczęło wzmożone ataki na bramkę Rekordu. Już w 47. minucie po złym zagraniu przez bramkarkę drużyny przyjezdnej, przepiękną bramkę z okolic 40 metra zaliczyła Zuzanna Karwowska, która uderzyła tak idealnie, że Magdalena Syrek nie miała w tej sytuacji nic do powiedzenia. Mimo wielu okazji i zaciętego spotkania,  SWD nie udało się zdobyć gola z czego piłkarki Rekordu mogły cieszyć się zwycięstwem jedną bramką.

Dodajmy również, że sędziowie wczorajszego spotkania z sędzią Magdaleną Sytą na czele prezentowały bardzo dobry poziom "gwizdania" meczu i niewątpliwie dostosowali się do wysokiego poziomu gry.

W niedzielę o 17.00 drużyna U-17 zmierzy się z Wisłą Kraków, a w meczu wystąpią trzy piłkarki, które wczoraj zagrały połowę  meczu na wysokim poziomie tj.: Natalia Kawulka, Anna KrakowiakRoksana Kozłowska.

W najbliższą sobotę o godz. 16.30 I-ligowe SWD Wodzisław Śl. wyrusza na mecz do Resovii Rzeszów, zaś Centralna Liga Juniorek U-17 zmierzy się również na wyjeździe i o tej samej porze z UKS 3Weronicą Staszkówka Jelna.

KS SWD Wodzisław Śląski - BTS Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:2)

Karwowska 45' - Gutowska 25', Kłębek 31'

Skład SWD: Rydlewska - Śmietana, Dragunowicz, Kawulka (46' Karwowska), Sarapata, Błatoń, Bujalska M., Blatoń, Raczyńska (75' Bujalska J.), Krakowiak (46' Kozłowska), Jendrzejczyk, Gulec

Trener Marcin Ćwikliński

Rekord: Syrek – Wycisk (90+2' Palichleb), Czyż, Cygan, Gąsiorek, Kłębek, Kubaszek, Nowak, Suwada, Szafran (64' Chóras), Gutowska (85' Rżany)