Piłkarki SWD zremisowały z drużyną z Rzeszowa

2022-08-29, Autor: AM

Piłkarki SWD Wodzisław Śląski zremisowały na wyjeździe 2:2 z zespołem CWKS-u Resovi Rzeszów

Od pierwszych minut spotkania obserwowaliśmy wiele ciekawych akcji, jedna z nich to „rajd” Patrycji Sarapata, która to po ominięciu kilku rywalek była bliska zdobycia pierwszego gola. Pomimo znacznej przewagi SWD wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy otworzyły gospodynie, a dokładnie Karolina Bednarz, która oddała perfekcyjny strzał na bramkę nie dając szans na skuteczną interwencję Beacie Rydlewskiej.

Po przerwie, a dokładnie w 51. minucie lewą stroną boiska indywidualną akcją popisała się tym razem Roksana Gulec. Zbliżając się do końcowej linii boiska, bramkarka drużyny Resovii sfaulowała ww. piłkarkę SWD, zaś sędzia główna tego spotkania podyktowała "jedenastkę".
Do piłki podeszła niezawodna Patrycja Sarapata i uderzyła piłkę pewnie w prawą stronę bramki, nie dając szans Alicji Barszcz na skuteczną obronę.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 69. minuty spotkania, wtedy świetnym kolejnym rajdem popisała się Patrycja Sarapata, która ominęła kilka zawodniczek Resovii w tym bramkarkę i z ostrego kąta skierowała piłkę do siatki.

Wodzisławianki wygrywały w tym momencie 2:1 i miały kolejne szanse na podwyższenie wyniku. Niestety kolejne wydarzenia boiskowe nie były po myśli SWD.  Boisko musiała opuścić kapitan zespołu Magdalena Dragunowicz, a w jej miejsce na placu gry pojawiła się Kinga Przeciszewska.
Chwilę później po zagraniu ręką w polu karnym wspomnianej Przeciszewskiej, sędzia Aleksandra Olesiak wskazała na rzut karny dla Resovii.
Jedenastkę w 78. minucie pewnie wykorzystała Gabriela Kaput.

Żadna ze stron nie zamierzała się bronić i pomimo wielu sytuacji nikt nie zdołał zdobyć zwycięskiej bramki, dzięki czemu mecz przy ul. Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie zakończył się podziałem punktów 2:2.

CWKS Resovia Rzeszów - KS SWD Wodzisław Śląski 2:2 (0:1)
Bednarz 45+2', Kaput 78' - Sarapata 51' 69'

Skład piłkarek SWD: Rydlewska - Śmietana, Dragunowicz (74' Przeciszewska K.), Sarapata, Karwowska, Bujalska J., Raczyńska (46' Psota), Błatoń (60' Przeciszewska Z.), Bujalska M., Jendrzejczyk, Gulec
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4