zamknij

Wiadomości

Pilne! Strajk nauczycieli zawieszony!

2019-04-25, Autor: bf

Wiadomość z ostatniej chwili. Sławomir Broniarz, szef ZNP ogłosił, że strajk nauczycieli zostaje od soboty zawieszony. Zapowiada jednak, że na tym protest się nie kończy.

Dzisiaj Sławomir Broniarz zwołał specjalną konferencję prasową, podczas której ogłosił, że w sobotę zostanie zawieszony pierwszy etap strajku. - Dzisiaj w Sejmie mamy do czynienia z próbą finalnego demontażu polskiego systemu edukacji. Dlatego stajemy tu dziś przed Państwem – my, nauczyciele, ale też rodzice i uczniowie - żeby ogłosić wspólną decyzję co do kolejnych kroków. Od soboty, 27 kwietnia, ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy. Powiem więcej: od dzisiaj wchodzimy w nowy, znacznie ważniejszy etap – pisze w oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Reklama

ZNP żąda usystematyzowanej i osadzonej w krótkim czasie rozmowy o pakiecie odbudowy systemu edukacji na miarę XXI wieku i odpowiedniego rozwoju dzieci i młodzieży. - Chciałbym powiedzieć tu jasno: prawda jest taka, że strajk mógłby być prowadzony dalej. Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my. Nauczyciele i rodzice. I dlatego, w porozumieniu z samymi uczniami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku – czytamy w oświadczeniu.

Strajk nauczycieli trwał od 8 kwietnia.

Czy to oznacza, że od poniedziałku w szkołach i przedszkolach Rybnika powrócą zajęcia lekcyjne? Do tematu będziemy wracać.

Kto wyszedł zwycięsko ze starcia rząd - nauczyciele?

Oddanych głosów: 562

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~SędziaDred 2019-04-26 08:16:47

    Komedii pt. „strajk nauczycieli” ciąg dalszy. Rząd świetnie poradził sobie z egzaminami ośmioklasistów oraz gimnazjalistów. Z chwilą kiedy zostaje przegłosowana ustawa dopuszczająca tegorocznych maturzystów najpierw do klasyfikacji, a później do egzaminu p. Broniarz zaczyna dostrzegać swoją porażkę i pięknymi słowami się wycofuje. A dlaczego się wycofuje? Pomijając powyższe każdy z nas dobrze wie, że w okresie wakacyjnym nikogo szkoła nie obchodzi i strajk pozostałby sprawą marginalną. Idąc dalej - za strajk nikt nie zapłaci, a kasę na wakacje trzeba mieć, no to co robimy - przerywamy strajk! Kiedy znów trzeba będzie odrobinę popracować no to od wrześnie powtórka z rozrywki. Paranoja! Oliwy do ognia dolewa jeszcze fakt, że strajk zostaje zawieszony dopiero od soboty, tak żeby piąteczek był jeszcze dniem wolnym. Wydaje mi się że faktycznie należałoby sięgnąć po podania o pracę, zalegające w sekretariatach szkół i zrobić tzw. wietrzenie kadr nauczycielskich ?!

    22 7
  • ~Wojciech Kotyla 2019-04-28 09:04:15

    Obawiam się tylko że wrześniowego strajku nauczycieli nikt poważnie nie potraktuje. Poza tym skoro "wszystkim" nauczycielom zależy na poprawie warunków pracy i płacy to czasem trzeba się poświęcić i spokojnie przedyskutować temat w wakacje. To chyba żaden problem jeśli dobro ucznia jest na pierwszym miejscu a za okres wakacyjny nauczyciele i tak otrzymują (?) wynagrodzenie

    1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na jaki komitet zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Oddanych głosów: 1203