zamknij

Biznes

PiS o moście w Mszanie: to, co ujrzałem jest porażające

2013-06-07, Autor: igra
Posłowie PiS - Grzegorz Matusiak i Andrzej Adamczyk oraz radny gminny Mirosław Andreczko zorganizowali w Mszanie konferencję prasową, a następnie spotkanie z radnymi i członkami Rad Sołeckich. Tematem był niedokończony most w Mszanie i przeciągająca się budowa naszego odcinka A1.

Reklama

Andrzej Adamczyk, który jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury, chciał na własne oczy obejrzeć stan inwestycji. - To co ujrzałem, jest porażające - powiedział. - Nie wierzę w obietnice Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że most może zostać ukończony w tym roku. Na placu budowy nie ma obecnie nikogo. W Mszanie, jak w soczewce, widać wszystkie problemy z budowaniem dróg w Polsce - podsumował poseł.

W ostrych słowach wypowiadał się o działalności GDDKiA i Ministerstwa Transportu. Adamczyk i Matusiak wysłali wczoraj wezwanie do premiera Donalda Tuska do przybycia do Mszany i zajęcia stanowiska w sprawie dalszej budowy mostu i autostrady.

 

Jeden z obecnych na spotkaniu mieszkańców ulicy Wodzisławskiej, którą prowadzi objazd nieczynnego odcinka A1 pytał posłów, kto poniesie odpowiedzialność za zniszczony majątek prywatny i gdzie mają dochodzić swoich praw właściciele domów popękanych od zbyt dużego natężenia ruchu. Andrzej Adamczyk stwierdził, że adresatem roszczeń zarówno mieszkańców, jak i gminy w sprawie odszkodowań za zniszczone drogi powinna być Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem autostrady.

 

Na spotkaniu obecny był także wójt Mszany Mirosław Szymanek. - Każda taka inicjatywa jest dla nas bardzo cenna. Dokończenie budowy mostu i całego odcinka A1 musi być potraktowane priorytetowo. Trzeba tutaj działać ponad wszelkimi podziałami, bo spory polityczne mogą tylko zaszkodzić autostradzie - zaapelował wójt.

 

 

Mirosław Szymanek przypomniał także, że już dwa tygodnie temu wysłał pisma i do ministra Sławomira Nowaka, i do premiera Donalda Tuska. - Zaprosiłem już premiera, by osobiście przyjrzał się sprawie na miejscu. Tu są potrzebne stanowcze i szybkie decyzje - powiedział.

 

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~kiax 2013-06-07 10:14:42

  Bez pośpiechu :P niedokończona inwestycja jest na rękę wielu osobom = darmowa autostrada ;)
  Po za tym z czego ja wiem, jak pisaliście na tuwodzislaw, inwestycja będzie dokończona, do połowy 2014. No a tutaj znów " Nie wierzę w obietnice Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że most może zostać ukończony w tym roku. " hehe :P

  3 0
 • ~grig22 2013-06-08 05:42:18

  kiax, różne rzeczy możemy sobie tutaj pisać a w wielkiej warszawie i tak swoje gadają.... bo co ich obchodzi jakiś tam most na a1? ważne że u nich wszystko jeździ i gra jak w zegarku :) odszkodowania? jakie odszkodowania.... szkoda tylko nerwów.... pewnie po pierwszym telefonie zostaną Państwo skierowani do firmy alpine (wykonawcy) i tak w kółko.... Niestety ale nie wierzę, że Ci Panowie coś zdziałają... Mało tego nawet gdyby przyjechał sam tusk to naobiecuje i pojedzie.

  Jutro referendum w Wodzisławiu. I powiem szczerze idę głosować za zmianami. Jest szansa trzeba spróbować to wykorzystać... Pewnie dużo osób mnie zjedzie ale obracam się w takim kręgu, iż wiem, że Pan kieca potrafi kłamać w żywe oczy. Nie podoba mi się to. Miał Pan całą kupę czasu, żeby coś ogarnąć w tym mieście a zaczyna się Pan starać dopiero teraz. ZA PÓŹNO. A no i dla mnie siarą jest podrzucać ulotki aby ludzie zostali w domach.... Zostaną jutro to zostaną też jak będą wybory!!!!! Nie wiem co za wieśniak to Panu doradził... Hasło powinno głosić aby iść i opowiedzieć się za swoim ukochanym prezydentem... Ciekawy jestem ile osób zagłosuje aby pan siedział dalej na tym stołku. pozdrawiam.

  2 0
 • ~ 2013-06-08 11:49:33

  co ma kieca do a1? skoro a1 nawet na terenie miasta nie przebiega ;-) inna sprawa, że "generalna" sama sobie jest winna, co udowodniła zmieniając projekt MA532 w drugim przetargu.

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.