zamknij

Wiadomości

Po co Apoloniusz Tajner pisze list do Wodzisławia Śląskiego?

2016-03-31, Autor: mk
Ciekawostka: działania Wodzisławia Śląskiego na polu współpracy z Polskim Związkiem Biathlonowym został dostrzeżony przez kolejną dyscyplinę – narciarstwo. Prezes PZN, Apoloniusz Tajner jest zainteresowany stworzeniem w naszym mieście młodzieżowego ośrodka sportowego. To byłoby unikatowe w skali całego kraju przedsięwzięcie.

Reklama

Od 1 stycznia tego roku działalność w naszym mieście rozpoczął Biathlonowy Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży. Do tej pory tego typu ośrodek funkcjonował tylko w Czarnym Borze.

 

- Trenują w nim najlepsi zawodnicy z Polski, którzy mają minimum drugą klasę sportową, czyli zdobyte medale na mistrzostwach Polski lub Śląska. Szkolą ich najlepsi. Oprócz mnie trenerami są także olimpijczycy Agnieszka Cyl związana z UKS Karlik Chorzów oraz Rafał Lepel z UKS Lider Katowice, a także Tomasz Sikora jako trener wspierający. Naszym głównym celem jest wytrenowanie olimpijczyków – mówi Edyta Zając – prezes UKS Strzała Wodzisław oraz trener w wodzisławskim Biathlonowym Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży.

Okazuje się, że dzięki budowie Rodzinnego Parku Rozrywki Wodzisław posiada doskonałe warunki do trenowania biathlonu – dwukilometrową trasę nartorolkową oraz strzelnicę laserową. - To że PZB zaczął z nami współpracować to jest wyróżnienie. Lata doświadczeń pokazują, że ciężko nawiązać współpracę z jakimkolwiek polskim związkiem sportowym. Próbowaliśmy w różnych dziedzinach i żaden nie był zainteresowany. Aktualnie jest już 5 klubów w ośrodku, a kolejne są chętne – zauważa Eugieniusz Ogrodnik, doradca prezydenta Wodzisławia ds. oświaty.

 

W związku z tym w planach jest rozbudowa bazy sportowej m.in. o strzelnicę z prawdziwego zdarzenia oraz hotelik dla zawodników, który najprawdopodobniej zostanie zlokalizowany w budynku wygaszanej Szkoły Podstawowej nr 28.

 

Ciekawostką jest fakt, że po tych wszystkich działaniach do miasta zgłosił się kolejny związek. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner wystosował pismo wyrażając chęć uczestnictwa w działalności młodzieżowego ośrodka sportowego. - To by był jedyny taki ośrodek narciarski w Polsce, ponieważ młodzieżowych ośrodków związek do tej pory nie otwierał. Łączenie dwóch dyscyplin sportu stwarza pewne problemy, ale oczywiście rozważymy tę propozycję – podkreśla Eugeniusz Ogrodnik.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~wodzislawianin1 2016-03-31
  15:01:35

  7 0

  jakikolwiek ośrodek narciarski czy biathlonowy ma sens tylko, a może przede wszystkim jeśli w RPR będą takie urządzenia jak np. armatki śnieżne czy wyciąg, bez takich urządzeń to puste słowa.

 • ~ 2016-03-31
  19:31:38

  4 0

  a mówią, że to ja marudzę ;-) nie mniej cała ta inicjatywa to jak wybudowanie basenu na środku pustyni i jego utrzymanie. jeśli PZB i PZN mają zamiar współpracować to niech łożą na utrzymanie obiektu skoro jest tak dobry. w innym wypadku współpraca nie będzie miała większego sensu i wpuści miasto w koszty, które ni jak się nie zrekompensują. zarówno Sikora jak i Kowalczyk (najbardziej rozpoznawalne nazwiska poza skoczkami) trenowali poza granicami kraju bo w Polsce nie było warunków. powyższa współpraca bez podania szczegółów kto co finansuje to zawracanie wisły kijem.

 • ~Rychu 2016-03-31
  20:23:31

  4 0

  Po tej informacji spodziewam się jutro kolejnej ciekawostki, że w Wodzisławiu powstanie skocznia narciarska ;)

 • ~ 2016-03-31
  20:47:30

  3 0

  Sprawa jest oczywista: komuś zależy na przejęciu najatrakcyjniejszego wodzisławskiego obiektu użyteczności publicznej. Już w 2013 r. pewien znany wodzisławski trener narciarski powiedział, że w 2018 r. w tym obiekcie nie będzie już żadnej szkoły.

 • ~ 2016-03-31
  20:50:15

  6 0

  Nie jest to jedyny taki ośrodek na Śląsku, bo drugi jest w Żywcu. A poza tym lepsze zimowe warunki treningowe są w Szczyrku i Wiśle. Skąd w Wodzisławiu Śl. wezmą śnieg?

 • ~ 2016-03-31
  20:53:26

  1 0

  A w Szklarskiej Porębie mają 80 km tras, a najważniejsza z nich to okrążenie 7,5 km. Jest to trasa wyczynowa, dopuszczona do zawodów Pucharu Świata.

 • ~ 2016-04-01
  05:51:47

  2 0

  @Rychu - myślę, że powinieneś spodziewać się całego kompleksu skoczni od małych do mamucich. miejscem inwestycji będą oczywiście tereny na olszynach, na których i tak w zasadzie nic się nie dzieje od lat, za to mami się ludzi strefą ekonomiczną. rzecz jasna wokół będą trasy dla biathlonu żeby efektywnie zagospodarować teren. wodzisław coraz bardziej idzie w fantastykę. śnieg będzie się dowoziło albo uruchomi się fabrykę śniegu wszak ostatnie lata pokazują jak jest to deficytowy towar na terenie kraju jak i europy. może jakieś dotacje jeszcze wpadną na tę okoliczność ;-) co do sp28 i hoteliku to bardzo mnie ciekawi ile to będzie kosztować oraz to czy nie okaże się nagle, że po wybudowaniu osiedla batory nie zabraknie miejsca w szkołach podstawowych. wszak najbliższe szkoły to sp10 oraz sp4. z czego ta druga jest już pełna. hotelik to proszę sobie zaplanować na stadionie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.