zamknij

Wiadomosci

Policjanci „wlepili” 42 mandaty pieszym

W czwartek na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci drogówki prowadzili akcję „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te maja na celu wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Podczas działań policjanci nie tylko dyscyplinowali niechronionych uczestników ruchu ale także pouczali ich i wręczali odblaski.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 6:00 i trwała do 14.00. - Działania policyjne miały na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Były ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym – relacjonuje kom. Marta Pydych z wodzisławskiej komendy policji.

Reklama

W ramach akcji stróże prawa zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Okazało się, że wciąż nagminne jest przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych. Stróże prawa ujawnili aż 47 takich wykroczeń. W stosunku do kierujących pojazdami odnotowano jeden przypadek nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu. W sumie policjanci ukarali mandatami 51 osób, w tym 4 mandaty nałożono na kierujących pojazdami i 42 mandaty na pieszych.

W ramach akcji mundurowi rozdawali także pieszym i kierującym odblaski przypominając jak ważną rolę odgrywa ich noszenie dla wszystkich użytkowników dróg.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~vladislav 2017-01-07 10:37:00

  To był noworoczny "prezent" policji utrzymywanej z naszych podatków dla nas podatników. Dziękujemy Ci Policjo.
  Może mandaty to mało ? Może trzeba tych "przestępców" karać aresztem ?

  9 16
 • ~pietruch 2017-01-07 11:13:59

  Powinien być obowiązek noszenia odblasku, kurtki z odblaskiem itp. Na pasach mimo oświetlenie g*** widać jak jest szaro, buro, deszczowo, auta z przeciwka, wycieraczki. Rozumiem, że należy zachować szczególną ostrożność, ale skoro samochody w dzień mają światła to dlaczego pieszy dla swojego bezpieczeństwa nie może mieć odblasków.

  W Jastrzębiu, na niektórych pasach pieszy przechodząc (bez sygnalizacji) uruchamia mrugające światła w drodze. Bardzo dobra rzecz.

  19 3
 • ~odrok 2017-01-07 15:05:17

  I potem dziwią się że ich ludzie nie nawidzą. Zamiast pomagać lepiej mandaty wlepiać. Banda.

  10 13
 • ~bamar 2017-01-07 20:59:13

  42 mandaty dla pieszych a czy wszystkie były słusznie wystawione?
  Podczas ostatnie akcji "pieszy" miałem przyjemność iść ulicą słowackiego koło sklepu klockiewicz, nie po chodniku, zatrzymała mnie drogówka, cywilnym autem, wylegitymowali się panowie wszystko ok ale poinformowali mnie że lamie przepisy idąc ulicą a nie chodnikiem. Gdy policjant wyjął bloczek z mandatami ja uparłem się by zobaczył jaki jest znak na wjeździe na ulicę Słowackiego, poszedł zemną a tam znak strefa zamieszkania D-40 uniknąłem mandatu ale gdybym się nie uparł by policjant poszedł zobaczyć pewnie bym był biedniejszy o 200 zł

  10 0
 • ~Wojciech Kotyla 2017-01-07 22:00:01

  czyli policja po raz kolejny wyłudza mandaty. na ogół realne zagrożenie jest zerowe, ale ludzie łykają głodne kawałki policjantów jak wyrocznię.

  4 9
 • ~KARNISZ 2017-01-08 10:57:14

  czym sie tu chwalic ??? jak by policja zatrzymała 42 pijanych kierowcow jednego dnia mozna uznac to za sukces ale tak ? kasy brakuje trza ruszac na lowy !!

  5 5
 • ~Maja 2017-01-08 12:59:45

  Może to nie miła sprawa dostać mandat, ale naprawdę piesi przesadzają i trochę prewencji się przyda, a pouczeń powinno być trzy razy więcej. Piesi chodzą zakapturzeni , wpatrzeni w smartfony i kompletnie nie patrzą na jadące samochody, czasami wręcz wbiegają na drogę. Starsi też nie wiele lepsi pchają się dosłownie pod koła. Nie da się zahamować samochodu na lodzie , a nawet na drodze w ciągu 1 sek i na długości 0,5m , samochód ma dużą masę i bezwładność, pamiętajcie o tym.

  7 3
 • ~MarekMartini 2017-01-14 17:11:17

  odblaski ? Oświetlenie uliczne powinno zostać wymienione na nowoczesne energooszczędne ledowe a nie wciąż te starodawne bezużyteczne energo żerne lampy sodowe.

  0 0
 • ~bagienko 2017-01-20 16:40:25

  wiecie jak to jest, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kierowca gani pieszych i rowerzystów. Ale jak się przesiądzie na rower, to się wkurza na kierowców. A jak idzie na piechotę, to ma pretensje do tych, co jeżdżą, że chlapią, że się na pasach nie zatrzymują, itd. A mnie jako kierowce to najbardziej wkurzają święte krowy co idą powoli na pasach, gadają, piszą sms i patrzą ci w twarz jakby chciały powiedzieć "gów.... mi zrobisz"

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Lubisz krytą pływalnię Manta w Wodzisławiu?
Oddanych głosów: 40