Porażka Unii Turza na zakończenie przygotowań

2018-03-04, Autor: PS, źródło: uniaturza.pl

W piątkowym meczu kontrolnym Unia Turza uległa 0:2 LKS-owi Czaniec, oba gole w drugiej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry Krzysztof Jurczak. Pojedynek z Czańcem był ostatnim sparingiem przed ligową walką o utrzymanie w III lidze.

Trener Józef Dankowski oszczędzał w tym spotkaniu swoich liderów, wolne dostał Arkadiusz Lalko, krótko grał wracający po chorobie Dawid Hanzel, a 45 minut na murawie przebywali m.in. Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski czy Sławomir Musiolik

W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando Unitów. Już w 8 min. powinno być 1:0 dla Unii, ale Gładkowski nie potrzebnie podawał do Piotra Trąda. W 15 min. po akcji Piotra Glenca przed szansą stanął Paweł Polak, ale uderzył w środek bramki i Michał Majda nie miał problemów z obroną tego strzału. W 29 min. 21-letni golkiper popisał się świetną paradą po uderzeniu z dystansu Dariusza Pawlusińskiego, a tuż przed przerwą zatrzymał również w efektowny sposób mocny strzał Trąda.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Jurczaka, który po krótko rozegranym rzucie wolnym, płaskim strzałem zaskoczył Pasia, który odbił co prawda piłkę, ale ta trafiła w słupek i wpadła do siatki.W 63 min. arbiter uznał, że Paweł Staniczek faulował w polu karnym Jakuba Zarembę i podyktował rzut karny, który bez większych problemów wykorzystał Jurczak. Trener Dankowski zareagował wpuszczeniem na boisko Dawida Hanzela, który wrócił do treningów po chorobie, i praktycznie od razu po swoim wejściu po znalazł się sam przed Majdą, ale trafił wprost w niego. Do końca meczu nie udało się już unitom zmienić rezultatu.

LKS Czaniec – KS Unia Turza 2:0 (0:0)

1:0 - Jurczak 50 min.
2:0 - Jurczak 63 min. (rzut karny)

Unia: Paś – Glenc, Kuczok, Zarychta, Suchecki (46' Danieluk) – Pawlusiński (66` Sierny), Staniczek, Pawlusiński (46` Kostecki), Trąd – Polak (66`Hanzel), Gładkowski (46`Musiolik). Trener: Józef Dankowski

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0