Pościg Odry trwa

Odra Wodzisław kolejny raz wysoko wygrała w swojej grupie klasy okręgowej. Tym razem na tarczy zeszli piłkarze Fortecy Świerklany. Piłkarze z Wodzisławia nadal mają 2 punkty straty do Unii Turza Śląska.

Przychodząc na mecze Odry, czy to na wyjedzie, czy na Bogumińskiej 8 można być pewnym, że kibiców czeka widowisko ze świetną atmosferą. Nie inaczej było w niedzielę, 30 września podczas wyjazdowego spotkania z Fortecą Świerklany. Bardzo licznie przybyła grupa wodzisławskich fanów przez 90 minut głośno wspierała dopingiem piłkarzy Odry Wodzisław, którzy toczyli bój na murawie z trzecią drużyną Zina Klasy Okręgowej.

Gospodarze próbowali od początku zagrozić bramce Marcina Musioła. Już w 3. minucie Forteca skonstruowała groźną akcję, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Niebiesko-Czerwoni odpowiedzieli dwie minuty później. Damian Tarka trafił do siatki rywali, ale arbiter gola nie uznał.

Z każdą minutą podopieczni Ryszarda Wieczorka mocniej naciskali co w ostateczności skończyło się objęciem prowadzenia. W 24. minucie Patryk Dudziński nie marnuje swojej szansy i pewnie z około siedmiu metrów pokonuje bramkarza Fortecy.

Następne fragmenty gry to nadal akcje Odry, która starała się szybko podwyższyć wynik. W 37. minucie Błażejowi Szczepankowi udało się urwać obrońcom i stanąć oko w oko z golkiperem miejscowych. Piłka po strzale wpadła do bramki, jednak sędzia po raz kolejny zagwizdał pozycję spaloną. Chwilę później swoją szansę miał Piotr Górnicki, ale jego uderzenie z bliskiej odległości poszybowało nad poprzeczką.

W 43. minucie na tablicy wyników widniał wynik 0:2 dla Odry. Strzelcem nie został jednak żaden z graczy w czerwonym trykocie, ponieważ kapitan drużyny gospodarzy, Maciej Konsek zaliczył trafienie samobójcze. Z dwubramkowym prowadzeniem wodzisławscy piłkarze zeszli do szatni.

W drugiej części tego spotkania Forteca szybko ruszyła do odrabiania strat. W 46. minucie zawodnik gospodarzy oddał strzał na bramkę Musioła, ale golkiper Niebiesko-Czerwonych nie dał się pokonać.

Następnie Odra przejęta kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i nie pozwalała piłkarzom ze Świerklan na konstruowanie groźnych akcji. Nastąpiło kilka zmian w obu ekipach, Na murawie pojawił się m.in. powracający po kontuzji Alexander Turkson. Niespełna 7 minut po wejściu na boisko Alex z niezawodną precyzją wpisał się na listę strzelców.

W 77. minucie Odra prowadziła już 4:0, a swojego drugiego gola w tym sezonie zdobył siedemnastoletni Błażej Szczepanek. Do końca meczu niewiele wydarzyło się już na murawie, a po ostatnim gwizdku sędziego nastąpiło wspólne świętowanie zawodników wraz z kibicami, którzy bardzo licznie przybyli do Świerklan. Musioł zachował czyste konto, Turkson powrócił strzelając bramkę, a Odra wysoko wygrywa w meczu na szczycie

W związku z tym, że spotkanie pucharowe z Gwiazdą Skrzyszów zostało przełożone na 17 października, kolejny mecz podopiecznych Ryszarda Wieczorka odbędzie się w niedzielę, 7 października. O godzinie 17:00 przy Bogumińskiej zagramy z beniaminkiem, KS Kornowac.

Forteca Świerklany 0:4 Odra Wodzisław
0:1 - 24′ Dudziński,
0:2 - 43′ (sam.) Konsek,
0:3 - 74′ Turkson,
0:4 - 77′ Szczepanek;

Forteca Świerklany: Kalisz – Mrowiec (57′ Wita), Juraszek, Staniek, Gryta (84′ Szypulski), Żmuda, Konsek, Kasprzak, Markiewicz, Sudoł (73′ Szweda), Gorzała.
Trener: Wojciech Dzierżenga

Odra Wodzisław: Musioł – Górnicki /kapitan/ (75′ Zieliński), Gać, Szymiczek, Krzyżok, Wieczorek (75′ Antończak), Zganiacz (82′ Kasprzyk), Niemyjski, Tarka (67′ Turkson), Szczepanek, Dudziński.