Kultura, rozrywka i edukacja

Powiat: dziewczyny na Licealiadzie

2012-06-11, Autor: dk
Za nami XII edycja Licealiady Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego. Dziewczęta z siedmiu szkół rywalizowały w biegu na 60 i 800 m, skoku w dal, tenisie stołowym, pchnięciu kulą, biegu sztafetowym, piłce siatkowej oraz piłce nożnej.

Po podsumowaniu punktacji zwycięzcą w klasyfikacji generalnej całej Licealiady został Zespół Szkół im. 14. Pułku Powstańców Śląskich z Wodzisławia Śl. (235 pkt). Na drugiej pozycji uplasował się Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śl. (205 pkt), a miejsce trzecie zdobył Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego z Wodzisławia Śl. (165 pkt). Kolejne miejsca zajęli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. (130 pkt), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach (125 pkt), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rydułtowach (100 pkt) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie (70 pkt).

Szczegółowe wyniki:

Konkurencje indywidualne:

I. Tenis stołowy

1 miejsce – Joanna Żyła (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.)

2 miejsce – Natalia Głowa (ZSP w Wodzisławiu Śl.)

3 miejsce – Martyna Gabiec (ZSP w Wodzisławiu Śl.)

II. Pchnięcie kulą

1 miejsce – Sonia Sokołowska (ZST w Wodzisławiu Śl.)

2 miejsce – Martyna Musiolik (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.)

3 miejsce – Patrycja Adamczyk (ZSP Nr 1 w Rydułtowach)

III. Skok w dal

1 miejsce – Aleksandra Tylki (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.)

2 miejsce – Karolina Przeliorz (ZST w Wodzisławiu Śl.)

3 miejsce – Martyna Bystroń (ZST w Wodzisławiu Śl.)

IV. Bieg na 60 m

1 miejsce – Joanna Spandel (ZST w Wodzisławiu Śl.)

2 miejsce – Paulina Pawlas (ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl.)

3 miejsce – Ewelina Łachacz (ZST w Wodzisławiu Śl.)

V. Bieg na 800 m

1 miejsce – Dominika Bielecka (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.)

2 miejsce – Sonia Fulneczek (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.)

3 miejsce – Amanda Stokowy (ZST w Wodzisławiu Śl.)

Konkurencje drużynowe:

I. Bieg sztafetowy 6×320 m

1 miejsce – ZST w Wodzisławiu Śl.

2 miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

3 miejsce – ZSP nr 2 w Rydułtowach

II. Piłka siatkowa

3 miejsce – ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl.

III. Piłka nożna

1 miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.

2 miejsce – ZSE  im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl.

3 miejsce – ZSP nr 1 w Rydułtowach.

Organizatorem Licealiady było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim przy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim.