zamknij

Wiadomości

Powiat wodzisławski: piesi, rowerzyści - posypały się pouczenia i mandaty

Policja podsumowała wczorajszą akcję dotyczącą pieszych i rowerzystów w ruchu ulicznym.

Podczas działań w powiecie wodzisławskim mundurowi pouczyli 15 pieszych za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Reklama

10 kierowcom pojazdów zwrócono uwagę za zachowania wobec pieszych w rejonie przejść dla pieszych. Pouczono także 15 cyklistów. Wobec jednego z nich skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości bądź w stanie po użyciu alkoholu, mandatami karnymi ukarano 6 rowerzystów, Rekordzista zatrzymany w Syryni miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za to wykroczenie taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych.

Działania trwały od godz. 6.00 do 22.00. - Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez uświadamianie, pouczanie, a także represję wobec tych, którzy nie stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Akcja miała także na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych – mówi kom. Marta Pydych, rzecznik wodzisławskiej policji.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~wodzislawianin1 2018-09-05 12:11:03

  buhahaha najlepiej pojechać pod urząd i kasować tych co przejdą przez drogę z parkingu. Ile tam było wypadków? Zero potrąceń, ale to nie przeszkadza robić akcji w bezpiecznych miejscach. Do Połomi czy Syryni na łapankę na STOPie gdzie są wypadki nie pojadą bo za daleko, skoro można łatwiej i więcej skasować w centrum miasta.

  14 1
 • ~ 2018-09-05 21:18:55

  @wodzislawianin1 - statystka jest - wódz się cieszy :)

  6 2
 • ~Wojciech Kotyla 2018-09-05 23:30:01

  @wodzislawianin1 - popełniłeś jeden błąd. Zdjęcie może być poglądowe. Co do całej reszty wypada się zgodzić, ale żadne media nie są w stanie sięgnąć po detale akcji - obowiązkowym pytaniem powinno być przecież pytanie o liczbę zdarzeń w miejscu gdzie prowadzono "łapankę". Dlatego wszystkie te policyjne komunikaty są po prostu żałosne.

  6 0
 • ~Mieszkaniec 33 2018-09-06 05:21:38

  Wojciech Kotela to zdjęcie pokazuje gdzie najczęściej łapią pieszych podczas tych akcji. Tam pod UM zrobili sobie policjanci miejsce do seryjnie wydawanych mandatów. Ktoś podjeżdża coś załatwić do urzędu, przejdzie z auta na drugą stronę, a tam nieoznakowany radiowóz policji czeka w bramie. W miejscach gdzie dochodzi do dużej ilości wypadków taki nieoznakowany radiowóz się nie pojawia, szkoda bo tam by się bardziej przydał

  8 0
 • ~Wojciech Kotyla 2018-09-06 08:33:39

  @wodzislawianin1 - dlatego media powinny tępić te policyjne patologie, które nazywam "łapankami" bo z bezpieczeństwem nie ma to nic wspólnego. Jeśli policja ma pełnić rolę o dużym, społecznym zaufaniu to niech pełni taką rolę a nie oszukuje ludzi, że dba o ich bezpieczeństwo robiąc kontrole tam gdzie nie ma zdarzeń. naczelny tego portalu jak i pozostałych nie potrafią tego zrozumieć.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy drogi w powiecie wodzisławskim są dobrze odśnieżone?
Oddanych głosów: 190