Aż trzy siatkarki wodzisławskiej ZORZY zostały powołane do kadry Śląska na Regionalny Turniej Nadziei Olimpijskich rozgrywany w Twardogórze w dniach 24-26 maja. Wielkim sukcesem dla ZORZY Wodzisław okazało się jednak podsumowanie i ceremonia rozdania nominacji RTNO.
Turnieje RTNO stanowią element naboru uzdolnionej młodzieży do Niepublicznych Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Szczyrku w kontekście szkolenia przyszłych reprezentantek i reprezentantów Polski w kategorii seniora. Celem turniejów jest wybór kandydatek i kandydatów do Reprezentacji Regionalnych Kadr Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców.
W piątek, 24 maja odbyły się treningi. Z kolei drugiego dnia, w sobotę miały miejsce testy sprawnościowe, próby i pomiary, a następnie mecze z pozostałymi reprezentacjami województw, biorącymi udział w turnieju: dolnośląskim, lubuskim i opolskim. W niedzielę, 26 maja w trzecim dniu RTNO, odbyły się dwa ostatnie mecze.
Reprezentacja Śląska zajęła drugie miejsce, osiągając następujące rezultaty:
Dolnośląskie – Śląskie 3:0 (25:23, 25:19, 25:16)
Śląskie – Lubuskie 3:0 (25:11, 25:12, 25:9)
Śląskie - Opolskie 3:1 (25:11, 11:25, 25:11, 25:15)
Wielkim sukcesem dla ZORZY Wodzisław okazało się jednak podsumowanie i ceremonia rozdania nominacji Regionalnego Turnieju Nadziei Olimpijskich, podczas której na trenera-koordynatora kadry makroregionu zachodniego wybrany został szkoleniowiec wodzisławianek, Andrzej Brzezinka.
Powołania do kadry makroregionu otrzymały: Paulina Jagła (aktualna reprezentantka Polski w kategorii U16) oraz Monika Łotecka. Barbara Lenczewska otrzymała natomiast powołanie na kampy naborowe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale – siatkówka plażowa.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zawody o tytuł „Najtwardszych Strażaków Powiatu Wodzisławskiego”. Za nami IV edycja [ZDJĘCIA]
4266Wodzisławscy harcerze najlepsi w Polsce!
3870Mistrzostwa Polski: Wodzisławianie z medalami
1948Remis Odry przy Bogumińskiej. Unia przegrywa również u siebie
1939I Liga Kobiet: SWD przegrywa przy Bogumińskiej
1913Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert