zamknij

Wiadomości

Pożar w Mszanie. Spłonął samochód i zboże

2022-08-08, Autor: KB, źródło: PSP Wodzisław

W czwartek popołudniu doszło do pożaru pola o powierzchni 4 hektarów. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia od jeżdżącego po ściernisku samochodu, który w wyniku pożaru również spłonął. Nikomu nic się nie stało.

Reklama

1 hektar nieskoszonego zboża oraz 3 hektary ścierniska spaliły się w wyniku czwartkowego pożaru.

4 sierpnia 2022 roku po godz. 15:00 doszło do zapalenia się ścierniska oraz zboża na pniu w Mszanie w pobliżu ulicy Sportowej. Pożarem objęte zostało pole uprawne na łącznej powierzchni około 4 hektarów, z czego 1 ha stanowiło nieskoszone zboże – informuje bryg. mgr inż. Jacek Filas, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Przyczyną powstania pożaru był samochód poruszający się po ściernisku. Na szczęście w trakcie pożaru nikomu nic się nie stało.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia od poruszającego się po ściernisku samochodu osobowego. Ogień błyskawicznie rozprzestrzeniał się po polu. W wyniku tego pożaru spłonął także samochód, który przyczynił się do powstania ognia. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń – dodaje oficer prasowy.

W pobliżu znajdował się także dom jednorodzinny, ale dzięki skutecznej akcji strażaków ogień nie dostał się tak daleko.

Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej, których działania uchroniły przed spaleniem około 1 hektara pozostałej części uprawy. Działania straży polegały także na obronie znajdującego się w sąsiedztwie budynku jednorodzinnego oraz terenów zalesionych – podaje Jacek Filas.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 1853