zamknij

Wiadomości

Pozytywne zmiany w powiecie wodzisławskim? Zobaczcie zdjęcia

2013-10-16, Autor: mk
Ogłoszony w czerwcu przez wodzisławskie starostwo konkurs fotograficzny „Pozytywne zmiany w 15-lecie Powiatu Wodzisławskiego” został rozstrzygnięty.

Reklama

Celem konkursu było ukazanie za pomocą zdjęć pozytywnych zmian zachodzących w powiecie wodzisławskim na przestrzeni 15 lat i tego, co zdaniem mieszkańców wydaje się ciekawe, wyjątkowe i warte pokazania. Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do wszystkich mieszkańców powiatu wodzisławskiego, bez względu na wiek, zajmujących się fotografią profesjonalnie bądź amatorsko.

Na konkurs nadesłano w sumie 30 zdjęć, których autorami było 10 osób. Przy ocenie prac, Jury brało pod uwagę następujące kryteria: spełnienie założeń tematycznych konkursu, jakość walorów estetycznych oraz oryginalność, pomysł i wrażenie artystyczne.

 

Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu dwóch drugich miejsc oraz trzech wyróżnień. Ex aequo miejsce drugie i nagrody finansowe otrzymają: Marcin Cilski za zdjęcie „Słoneczny dmuchawiec” oraz Ewa Walicka za zdjęcie „Miejsce pełne sztuki i pasji”.

 

Miejsca pierwszego ani trzeciego nie przyznano. Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymają: Ewa Walicka za zdjęcie „Trasa z widokami”, Katarzyna Cilska za zdjęcie „Marklowickie tropiki” oraz Marcin Cilski za zdjęcie „Droga do Europy”.

 

>>>zobacz zwycięskie fotografie

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Hyca 2013-10-16
  11:10:40

  0 0

  Dobrze, że ludzie potrafią dostrzec pozytywne zmiany wokół nich :)

 • ~ 2013-10-16
  13:10:22

  1 0

  Szczerze mówiąc to nie było takie proste zadanie ;) Ale konkurs bardzo ciekawy, czekam na kolejne!

 • ~ 2013-10-17
  06:34:02

  0 0

  bardzo mnie ciekawi kiedy ktoś zrobi konkurs na "brzydkość" powiatu czy miasta by wytknąć władzy, że robi niewiele w sprawach X,Y,Z od np. min 3 lat. również nie będzie to łatwy konkurs, a bardziej ambitny i mobilizujący do roboty tych, którzy dzięki takim konkursom biją sobie kolejne punkt w ramach projektu pt. "jak pięknie jest" ;-)

 • ~ 2013-10-17
  09:37:46

  0 0

  ~mhl999 zgadzam się z Tobą całkowicie! Pokazanie pozytywnych zmian wcale nie było takie proste. A jeden konkurs w takim stylu o jakim piszesz już był - "Gdzie lądują nasze śmieci?", rozstrzygnięty bodajże w czerwcu. Także braliśmy w nim udział, zdobyliśmy nagrodę. I co z tego, skoro śmieci w fotografowanym przez nas miejscu nadal leżą? Chciałam nawet napisać do redakcji prośbę o interwencję w tej sprawie. Czy celem tamtego konkursu naprawdę było tylko wydanie pieniędzy na nagrody i zrobienie wystawy na rynku? UM pokazał mieszkańcom, gdzie lądują ich śmieci i w jak głębokim ma to poważaniu.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.