zamknij

Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda w Wodzisławiu: zwyciężymy! Gorąco na rynku

2020-02-29, Autor: Aleksandra Bienias

Dziś Wodzisław żył wizytą Prezydenta RP Andrzeja Dudy Prezydenta RP. Wodzisławianie powitali go okrzykami i biało - czerwonymi chorągiewkami. Nie zabrakło też przeciwników prezydenta. W ich stronę posypały się między innymi takie wyzwiska: „pedały, wasz czas się kończy”, „będziecie wisieć”, „wypierd….”

Reklama

Andrzej Duda pojawił się w Wodzisławiu o godzinie 13.00. Wejściu Prezydenta RP na mównicę towarzyszyła piosenka „Szła dzieweczka do laseczka” w wykonaniu zespołu Połomianki. 

Prezydenta oficjalnie przywitał szef PiS-u w regionie, poseł Bolesław Piecha

Andrzej Duda rozpoczął swoje przemówienie od wspomnienia swojej wizyty w Wodzisławiu w roku 2017. 

- Jest jedna rzecz, która w ciepły sposób wiąże mnie z państwa miastem, moje rodzinne miasto Kraków też uzyskało prawa lokacyjne w 1257 roku - powiedziała Andrzej Duda.

Prezydent skupił się przede wszystkim na przedstawieniu dotychczasowych osiągnieć swoich i rządu Zjednoczonej Prawicy. 

Zdaniem Andrzeja Dudy wygrane wybory pięć lat temu dały mu szansę na realizację obietnic wyborczych: obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie programu 500+, wypłacenie 13-tej emerytury, reformę sądownictwa.

- A opozycja krzyczała: tego nie da się zrobić! Wyśmiewali się!Co się okazało? Dało się zrobić - powiedział prezydent.

"Panie Prezydencie - jesteśmy spokojni!" - krzyczeli zwolennicy Andrzeja Dudy.

W zakończeniu swojego wystąpienia Andrzej Duda odwołał się do wartości rodzinnych i potrzebie konntynuowania polityki dobrych zmian.

- Najwiekszym moim marzeniem od wielu lat jest to, aby lepiej się żyło polskiej rodzinie. Nie żadnej rodzinie elitarnej, ale zwykłej. Pragnę żeby Polska była państwem sprawiedliwym, żeby Polska była państwem uczciwym, państwem solidarnym - powiedział Prezydent RP.

Na rynku pojawili się też przeciwnicy Andrzeja Dudy. Grupa wodzisławian w głośny sposób dała wyraz swojemu niezadowoleniu z działań prezydenta i obecnego rządu. Towarzyszyły im gwizdy, transparenty i kolorowa flaga środowisk LGBT.

- Milczałeś gdy krzywdzono niepełnosprawnych - takie hasła pojawiły się na ich transparentach.

Ich manifestacja wzbudziła niezadowolenie i ostre reakcje zwolenników Dudy. Starsi ludzie krzyczeli w kierunku protestujących: „pedały, wasz czas się kończy”, „będziecie wisieć”, „wypierd….”

- Dziś było bardzo niebezpiecznie. Po raz pierwszy się bałam. Atakowali mnie głównie starsi już ludzie - powiedziała Zofia Bornikowska jedna z protestujących.

Inna uczestniczka manifestacji - Urszula Dybiec relacjonuje:

- Podeszłam do policjantów i poprosiłam o interwencję. Naprawdę czuliśmy się zagrożeni. Atakujący nas zwolennicy prezydenta Dudy grozili nam urywaniem łbów. Baliśmy się ich zapalczywości - opowiada.

Policja oddzieliła kordonem bezpieczeństwa zwolenników i przeciwników prezydenta. Sytuacja na rynku wyglądała tak:

 

Oceń publikację: + 1 + 42 - 1 - 35

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~may 2020-02-29
  18:13:11

  65 37

  "Ich manifestacja wzbudziła niezadowolenie i ostre reakcje zwolenników Dudy. Starsi ludzie krzyczeli w kierunku protestujących: „pedały, wasz czas się kończy”, „będziecie wisieć”, „wypierd….”"
  No no, wychodzi typowo katolickie wychowanie. W sobotę zwyzywać od najgorszych każdego kto ma odmienne zdanie; w niedzielę na kolanach do kościoła

 • ~Dominika Kuczynska 2020-02-29
  19:40:41

  44 27

  Do naszego powiatu wodzisławskiego przyjechał dziś Prezydent Polski Andrzej Duda a gdzie byli nasi prezydenci, wojtowie przedstawiciele naszego powiatu...???

 • ~pietruch 2020-03-01
  09:45:16

  21 15

  Oglądałem wczorajsze konwencje. Kidawa-Błońska jest sztuczna, wszystko czyta, źle to wygląda. Natomiast konwencja Kosiniaka-Kamysza a zwłaszcza przemówienie jego żony rewelacja. w debacie z Dudą tylko pn może wygrać, Kidawa będzie przeorana. Jeśli ktoś chce zmiany Dudy i waha się przy innych to najracjonalniej wychodzi Kosiniak.

 • ~SędziaDred 2020-03-01
  13:23:37

  28 11

  Do ~may
  A jak w Pucku krzykacze nazywający się opozycją kierowali obraźliwe i wulgarne tekst do prezydenta, to było wszystko w porządku? A jak zaraz po wystąpieniu prezydenta podeszła do tych krzykaczy POpierdawa Błońska i gratulowała tym osobom "zaangażowania", to też było w porządku i to też nazywamy prawdziwą demokracją? Reasumując, nasuwa się takie stare przysłowie - "źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz".

 • ~Wodzisławianin 2020-03-01
  14:15:34

  25 9

  W pigułce o naszych głowach państwa:

  Prezydent Komorowski - wpisując się do pamiątkowej księgi w obecności swojej żony absolwentki filologii potrafił wywalić dwa błędy ortograficzne, nie wspominając pamiętnej wizycie w Japonii i "rewelacyjnego" zachowania Szoguna w tamtejszym parlamencie. Brawo!!!

  Prezydent Kwaśniewski - liczne alkoholowe wpadki, nie bacząc już w ostatnich miesiącach swojej prezydentury nawet na nagrywające go kamery. O aferze z zatajaniem majątku nie będę się rozpisywał.

  Prezydent Wałęsa - tutaj w ogóle szkoda czasu na jakiekolwiek podsumowania. Krótko: prezydentura farsy, żenady i ciągłego pasma głupoty pod tytułem "nie chcem, ale muszem".

  Przyszła kandydatka Kidawa-Błońska - kobieta bez swojego zaplecza nie potrafi się odnaleźć, nie potrafi sklecić rzeczowego zdania, bez kartki przed nosem (a i tu bywało różnie) nie potrafi nic od siebie płynnie i konkretnie powiedzieć.

  Na koniec - zgadzam się z przedmówcą ~pietruch, że jedyną sensowną opcją jest p. Kosiniak-Kamysz. Zarówno on, jak i prezydent Duda mówią klarownie oraz bez wspomagania się kartką. Ich wypowiedzi są płynne i łatwo wpadają w ucho!

  O reszcie zdecydują sami wyborcy - oby tylko mądrze...

 • ~pietruch 2020-03-01
  15:40:42

  14 12

  ~Wodzisławianin mamy konsensus. Opcja jest taka, ze albo wygra Duda albo jedyna alternatywa Kosiniak. Z Kidawą będzie ten problem, że głosowanie na nią w II turze będzie z zaciśnięciem zębów, nieprzekonaniem i jedynie z potraktowaniem jako lepsze zło i niechęć do Dudy. Wielu ludzi daruje sobie albo odpuści głosowanie na nią i tu mamy sukces Dudy. Natomiast Kosiniaka stać na sukces, żeby o te drobne punkty w pierwszej turze być nad Kidawą a wtedy Duda ze swoim elektoratem PiS 35% + pozostałością kupioną za pieniądze nie wygra drugiej tury przy mobilizacji na Kosiniaka. Kosiniak nie kojarzy się z rządami PO, Schetynami, kolesiostwem. To taki swój chłop idealny żeby dozować podpisywanie ustaw dla większości i mniejszości a nie tylko swoim. Moim zdaniem, trzeba kogoś takiego dla uspokojenia i jednoczenia zamiast prostoliniowego Dudy.

 • ~pietruch 2020-03-01
  15:44:07

  12 18

  ~SędziaDred dlaczego piszesz POpierdawa Błońska? Nikt tutaj tak płytko nic nie napisał. Jesteś antymaterią krzykaczy z Pucka. Uważasz ich zachowanie za dno - sam jesteś na dnie.

 • ~SędziaDred 2020-03-02
  07:27:30

  17 5

  Pietruch piszesz, że nikt tak płytko nie pisze. I zgadzam się z tobą w 100%. Wypowiedź moja jest tak płytka, jak kandydatka PO – i o to w tym wszystkim tu chodzi. Chwalisz się że oglądałeś konwencję tej pani. I co? Żenada!!! Czyta z kartki i jeszcze potrafi przekręcić słowa. To jest właśnie samo dno. Nie jesteśmy jakąś „bananową republiką” na skraju świata by reprezentowała taka osoba! Pozostali kandydaci OK.

 • ~Mieszkaniec 33 2020-03-02
  09:39:15

  22 9

  Oj najbardziej agresywne demonstrantki KOD Wodzisław Śląski Bornikowska i Dybiec strasznie się bały, ha ha ha. Czy pan dziennikarz też? Może pani Bornikowska tarzala się po chodniku? Te dwie panie akurat przypadkiem zapytał dziennikarz ha ha ha. Ustawka kodziarzy z kodziarskim portalem.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.