zamknij

Wiadomości

Prokuratura bada okoliczności śmierci pacjenta wodzisławskiego szpitala

2019-04-03, Autor: ig

Wodzisławska prokuratura prowadzi czynności sprawdzające w związku ze sprawą 35-latka, który wożony od szpitala do szpitala zmarł. Dzisiaj w wodzisławskiej placówce rusza kontrola Nardowego Funduszu Zdrowia, która sprawdzi m.in. prawidłowość udzielanych przez personel szpitala świadczeń medycznych.

Reklama

Przypomnijmy, o sprawie poinformował podczas ostatniej sesji rady powiatu wodzisławskiego Alojzy Szymiczek. Radny opowiedział tragiczną historię swojego siostrzeńca, który wożony od szpitala w Wodzisławiu Śl. do szpitala w Rydułtowach ostatecznie zmarł. Sytuacja miała miejsce 19 marca. <Wodzisław: jedenaście godzin na izbie przyjęć! Pacjent zmarł>

Jak informuje Marcin Felsztyński szef wodzisławskiej prokuratury, organ podjął czynności sprawdzające w związku z doniesieniami medialnymi na ten temat. Została już zabezpieczona dokumentacja medyczna, a funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przesłuchają świadków w tej sprawie.

- Dopiero na podstawie zgromadzonych informacji prokurator podejmie decyzje o ewentualnym wszczęciu śledztwa- mówi Marcin Fersztyński. Dodaje, że po śmierci 35-latka nie wpłynęło żadne zawiadomienie w tej sprawie zarówno na policję, jak i do prokuratury.

Dzisiaj w wodzisławskim szpitalu mają rozpocząć się kontrole zlecone przez śląski oddział NFZ. - Przedmiotem kontroli jest weryfikacja udzielanych przez personel lekarsko-pielęgniarski świadczeń medycznych w wodzisławskiej izbie przyjęć w dniu 19 marca, prawidłowość postępowania przy udzielaniu świadczeń medycznych, jak i kwestia dostepności przez pacjentów świadczeń opieki zdrowotnej oraz prawidłowość prowadzenia dokumentacji medycznej – mówi rzecznik wodzisławskiego szpitala, Sławomir Graboń.

Kontrola ma się zakończyć 10 kwietnia. Jak poinformował rzecznik szpitala, efektów kontroli możemy się spodziewać w niedługim czasie.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Wioleta Nogły 2019-04-04 00:04:23

    Szpital? To jest rosyjska ruletka! Ja jak trafiłam tam z ostrym krwotokiem z gardła po wycięciu migdałów to "Pani dr.." stała jak słup i "nie wiedziała co ma zrobić".To Moja siostra, która jest położną w Jastrzebskim szpitalu, krzyczała co mają szybko podawać by troche zmniejszyć krwotok, bo nawet będąc przewożoną karetką na sygnale do jastrzebskiego szpitala bym inaczej nie dojechała. A innym razem z ostrymi bolami w klatce i dusznosciami "Pani dr." stwierdziła , że ludzie młodzi i kobiety miesiaczkujace NIE DOSTAJĄ zawałów. Innym razem siedziałąm na izbie cały dzień tak jak Pan powyżej.... i zarówno Ja, jak i inni pacjęci zostali po całym dniu na izbie odesłani do domów po x pobieraniach krwi.. Przyjeci byli tylko Ci co przyjechali karetką i nieprzytomni. TAKA TO PLACÓWKA. Polegam tylko na JASTRZEBSKIM SZPITALU. Swoja droga... dlaczego właśnie tam nie przewiezli tego mężczyzne? Tego nie rozumiem..!

    13 4
  • ~pietruch 2019-04-04 12:07:36

    Skoro można nagrywać czynności policji to tym bardziej trzeba nagrywać obsługę w służbie zdrowia. Chociażby dlatego, aby osoba której się nie chce, nie zna się, nie ma kompetencji wyleciała z zajmowanego stanowiska.

    11 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez Kościół?
Oddanych głosów: 260