zamknij

Wiadomości

Prokuratura wypuściła pięcioro neonazistów, szósty zatrzymany i przesłuchiwany

2018-01-25, Autor: tora

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zdecydowała się wpuścić na wolność pięć osób zatrzymanych za propagowanie faszyzmu. Zdaniem prokuratora wystarczą wolnościowe środki zapobiegawcze. Wczoraj wieczorem zatrzymano natomiast szóstego podejrzanego o szerzenie nazizmu.

Reklama

Dziś na wolność zostali wypuszczeni Dorota R.Adrian K. Prokurator ich przesłuchał, po czym zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego. Dwójka podejrzanych ma również zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi w sprawie. Ponadto prokurator zastosował wobec Doroty R. poręczenie majątkowe w wysokości 7 tys. zł.

Zatrzymany neonazista należał do rekonstruktorów

Z kolei dzień wcześniej zwolniono Mateusza S., Tomasza R.Adama B., którzy zostali zatrzymani w poniedziałek 22 stycznia 2018 r., Wobec nich również zastosowano policyjny dozór, poręczenia majątkowe, a ponadto mają zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydawania paszportu oraz zakaz kontaktowania się ze współpodejrzanymi w sprawie. - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przyjęcie, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych zarzucanych im przestępstw.

Jednocześnie, na obecnym etapie śledztwa, biorąc pod uwagę zabezpieczone dowody, oświadczenia procesowe podejrzanych, dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, wystarczające są wolnościowe środki zapobiegawcze – wyjaśnia prokurator Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Dwie kolejne osoby zatrzymane za propagowanie faszyzmu

Przypomnijmy, że całej piątce przedstawiono zarzuty publicznego propagowania nazistowskiego ustroju państwa poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie obchodów rocznicy urodzin przywódcy Rzeszy Niemieckiej Adolfa Hitlera, w trakcie których pochwalano i afirmowano jego rządy. Nadto jednemu z mężczyzn przedstawiono również zarzut posiadania broni i amunicji.

Podczas przeprowadzonych przeszukań w mieszkaniach podejrzanych ujawniono przedmioty w postaci m. in. mundurów i innych rzeczy, które zawierają treści propagujące nazistowski ustrój państwa.

Dodajmy, że wczoraj wieczorem funkcjonariusze ABW zatrzymali kolejnego podejrzanego w sprawie, Dawida K. Aktualnie trwają z nim czynności procesowe.

Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień składanych przez podejrzanych zasłaniając się dobrem śledztwa. Podobnie nie podaje, czy będą kolejne zatrzymania.

Naziści świętowali urodziny Adolfa Hitlera

Co sądzicie o wypuszczeniu podejrzanych na wolność?

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~bogd74 2018-01-25 23:15:53

  Robili to w swoim zamkniętym gronie....mi to nie przeszkadza...nie wiem o co wielkie hallo. Jeżeli mają takie hobby....

  23 19
 • ~ 2018-01-26 11:32:36

  @bogd74 - To tak jak kibice biją się miedzy sobą w lasach. Jeżeli sami sobie to organizują i nie cierpią na tym osoby postronne to o co w ogóle chodzi ?

  6 16
 • ~pietruch 2018-01-26 13:06:11

  Jak poczytacie sobie jak rodził się faszyzm, nazizm to też osoby postronne nie cierpiały. Czczenie osoby która stoi za największym cierpieniem, śmiercią, zdeptaniem człowieczeństwa Wam nie przeszkadza? Teraz walczy się o zarodek i komórkę jajową a wtedy rozdzielano matki od dzieci, palono, rozstrzeliwano. Właśnie dla takich opinii jakie wypisujecie trzeba walczyć z takimi zachowaniami. Kult śmierci, zła w imię lepszego bytu dla siebie, chorych ideologii. Pomyślcie chociaż trochę, wystarczy takie ludzkie spojrzenie, to nie jest normalne.

  15 3
 • ~siwy 2018-01-26 13:11:10

  Śmierdzi kiepską prowokacją TVN'u
  na zamkniętą kilkuosobową imprezę dostali się dziennikarze śledczy którzy z ukrycia ich nagrali
  a organizatorzy niczego się nie domyślili ??
  Duma i Nowoczesność założone w czasie rządów PO.
  TVN wzięli kilku patoli, sypnęli kasą i udało się zrobić prowokację.
  Dlaczego opublikowali materiał niedawno skoro do przestępstwa doszło w tamtym roku ?
  Poproszę o delegację TVN która ustawia takie żałosne szopki.
  Ludzie zacznijcie myśleć...

  11 12
 • ~pietruch 2018-01-26 13:40:47

  Siwy, na pewno TVN to sprowokował "eee może zoorganizujecie obchody urodzin Hitlera" :) Co ma do tego "Duma i Nowoczesność założone w czasie rządów PO." Prawdopodobnie Twoi bliscy urodzili się za komuny i co z tego wynika, jakaś analogia? Identyczny tok rozumowania. To w końcu doszło do przestępstwa czy do prowokacji? Czy też sprowokowano przestępstwo? Impreza była? była. Ktoś ich nagrał? nagrał. Żałosne? żałosne!

  12 7
 • ~ 2018-01-26 14:26:39

  @pietruch - popadasz w paranoje ... serio ... Kolejną kwestią jest ukrywanie popełnienia przestępstwa przez TVN, ukrywanie nie podlega czasem pod pewien ładny paragraf?

  9 9
 • ~siwy 2018-01-29 11:21:11

  @pietruch
  TVN nie zajmuje się ściganiem przestępców, tylko zarabia z robienia sensacji, manipulacji i ogłupiania Polaków. Do przestępstwa oczywiście że doszło. Tylko dlaczego wiedział o tym tylko TVN
  i dlaczego przez tak długi czas nikt inny ? Dlaczego TVN nie zgłosił podejrzeń do organów ścigania ? Dlaczego TVN tuż po nagraniu nie zgłosił popełnienia przestępstwa organom ścigania ?

  4 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 548