Przerwana seria MKS-u Wodzisław

2012-11-14, Autor: gs
Pierwszą porażkę w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-14 w strefie śląsko-opolskiej odniósł zespół wodzisławskiego MKS-u. Podopieczni Andrzeja Malika przegrali na własnym parkiecie z MKS-em Zabrze 52:70.

Wodzisławianie do spotkania brązowym medalistą rozgrywek z poprzedniego sezonu przestępowali z pozycji lidera rozgrywek, mając na koncie serię ośmiu zwycięstw z rzędu.

Początek meczu był bardzo wyrównany - na parkiecie toczyła się kosz za kosz. Do ostatniej minuty drugiej kwarty gospodarze nawet nieznacznie prowadzili. Wtedy jednak dwa błędy w obronie spowodowały, że to zabrzanie schodzili na przerwę z pięciopunktową przewagą.

Po przerwie zarysowała się lekka przewaga gości, którzy byli przede wszystkich lepsi w skuteczności rzutowej, której tego wieczoru zabrakło gospodarzom. Ostatnia kwarta to próby odrobienia dziesięciopunktowej przewagi zabrzan. Niestety dla koszykarzy z Wodzisławia ich rywale byli po prostu lepsi i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, powiększając jeszcze swoją przewagę.

- W meczu tym zrobiliśmy za dużo strat własnych, niewymuszonych agresywną obroną przeciwnika. Skuteczność rzutów wolnych też nie była zadowalająca. Widać było też, że niektórzy nasi zawodnicy "spalili się" w tych zawodach. Brakuje nam ogrania w większej ilości meczy z najlepszymi w tej kategorii wiekowej. Droga do tego,  to udział w turniejach ogólnopolskich, jest ich wiele organizowanych w naszym kraju. Na to jednak brakuje nam środków. MKS Zabrze był w tym dniu zespołem lepszym. Postaramy się w meczu rewanżowym wyciągnąć wnioski z porażki i powalczyć o wygraną w Zabrzu - mówi trener zespołu, Marek Malik

Kolejny mecz wodzisławianie zagrają 19 listopada na wyjeździe z KS-em MOSiR Cieszyn. Następny mecz w Wodzisławiu odbędzie się w poniedziałek, 26 listopada o godzinie 18:00 w hali ZS nr 3. Przeciwnikiem MKS-u będzie mistrz Śląska, MKS  Dąbrowa Górnicza.

MKS Wodzisław Śląski - MKS Zabrze 52:70 (17:15, 12:19,14:18, 9:18)

MKS Wodzisław: Banasik Bartosz 18, Paryło Jan 10, Wilk Bartosz (kpt.) 9, Adamczewski Amadeusz 6, Syska Kamil 4, Adamczyk Adrian 3, Wutke Sebastian 2, grali także : Wieczorek Jakub , Pawliński Karol , Wodecki Tomasz, Rybiński Iwo.