zamknij

Biznes

Przy tężni w Radlinie powstanie parking na ponad 40 miejsc

2017-08-01, Autor: mk

Ponad 40 nowych miejsc parkingowych zaplanowano w projekcie nowego parkingu przy radlińskiej tężni. Jeśli nic się nie zmieni, jeszcze jesienią tego roku ruszą prace.

Nowy parking znajdował będzie się ok. 300 metrów od tężni. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony już w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. Planowany plac parkingu pomieści 42 samochody osobowe, w tym 2 stanowiska dla niepełnosprawnych oraz – dodatkowo - 3 stanowiska dla busów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami, jeszcze jesienią ruszą prace wykonawcze.

Parking zlokalizowany będzie na działce zakupionej przez miasto, znajdującej się w pobliżu przepompowni PWiK na ul. Wypandów (tuż obok istniejących miejsc parkingowych oddalonych ok. 200 metrów od tężni).

- Póki jednak parking nie powstał apelujemy i prosimy wszystkich przyjezdnych, zwłaszcza odwiedzających nas w weekendy, aby poruszali się po ul. Wypandów ostrożnie. Jeśli to możliwe, zachęcamy aby korzystali z innych, ogólnodostępnych parkingów. Na stronie tężni solankowej umieściliśmy informacje o publicznych parkingach z których można korzystać  - mówi Marek Gajda, z radlińskiego magistratu. Wykaz parkingów tutaj>>

Reklama

Parkingi oddalone są od obiektu nie dalej niż 10-15 minut spacerem. - To rozwiązanie tymczasowe, ale wiemy, że wiele osób z chęcią skorzysta z nich, tym bardziej, że do czasu wybudowania nowego, dużego parkingu może znacząco usprawnić to komunikację na ul. Wypandów - dodaje urzędnik.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Arteks 2017-08-02 00:23:36

  Kiedyś wypisałem kilka ważnych rad do przeanalizowania przez władze Radlina które zmniejszyłyby mankamenty i problemy jakie rodzi ten turystyczny i ciekawy pomysł jakim jest tężnia w tym miejscu. Proszę pamiętać, że wybudowanie parkingu z dala od tężni jest ideą dobrą - ale jeśli nie wprowadzicie kolejnych rozwiązań, może się okazać że będzie on za mały! Poza tym nie rozwiąże problemu chociażby zbyt dużego ruchu na ul. Wypandów, a władzom Radlina powinno zależeć na jak najmniejszej uciążliwości ruchu samochodowego zarówno dla mieszkańców tej ulicy, jak i wypoczywających przy tężni. A więc: 1) budowa jakiegoś profesjonalnego - koniecznie płatnego parkingu, jeśli coś jest deficytowego - nigdy nie może być darmowe lub tanie 2) umożliwienie dojazdu ludzi po wodę do źródełka z mechanizmem czasowym np. bramka do 10 minut 3) uruchomienie przystanku autobusowego przy ul. Rogozina tak aby więcej ludzi z Marcela, Biertułtów czy Rybnika mogło sobie dojechać tam autobusami, a nie autami 4) montaż ograniczników na drodze aby nikt nie mógł parkować na poboczu i egzekwowanie tego! 5) obsadzenie tężni od strony drogi roślinnością pochłaniającą zanieczyszczenia 6) program dla okolicznych domów tak aby przyłączyć je do ciepłociągu lub przynajmniej w okresie letnim aby nikt tam nie palił w piecu aby się okąpać 7) poprawić układ dróg rowerowych - lepiej aby do tężni przyjechało 20 rowerów niż 1 auto, przydałaby się trasa rowerowa albo od st. Rybnik Rymer albo od Radlin Obszary albo od obu
  8) rozważenie wprowadzenia na ul. Wypandów jednokierunkowości od parkingu między domami na górze, aż do planowanego parkingu na dole. Ruch przy tężni byłby słabszy.

  12 4
 • ~D@dik 2017-08-02 09:15:35

  Prawdziwa burza pomysłów zrodziła ci się Arteks i z wieloma się zgadzam. Trzeba zacząć jednak od jednego faktu: tężnia już nie jest miejscem wypoczynku. Smutne to, ale prawdziwe. Od czasu postawienia placu zabaw dla "wrzaskunów" (zaraz za ławeczkami próbujących odetchnąć solanką w ciszy i poczytać przy tym książkę) byłem tam raz... ostatni raz. To powinno być miejsce dla wypoczynku i spacerów, a nie park rozrywki. Teraz brakuje tylko dmuchańców i baru!

  14 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto zostanie prezydentem Wodzisławia Śląskiego?
Oddanych głosów: 1964